2018. február. 05. 11:15 hvg.hu Utolsó frissítés: 2018. február. 05. 11:29 Itthon

Sokkal több külhoni szavazat érkezhet, mint négy éve

Nagyon sokan szavazhatnak az előzetes számok alapján, a regisztráció már hónapok tart, kampányolnak is ennek érdekében. Főleg Erdélyben és a Vajdaságban.

Választás 2018
Friss cikkek a témában

A Magyar Nemzet azt írja, hogy leginkább a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Vajdasági Magyar Szövetség sietett az Orbán-kormány segítségére, és a Nemzeti Választási Iroda kimutatása szerint ennek meg is van az eredménye.

2014-ben 193 793 külhoni magyar regisztrált, ez a szám most 336 500 körül jár – és dinamikusan növekszik, mert a szám január elején 319 ezernél járt.

A kivándorolt magyarok ezzel szemben nem annyira aktívak, igaz, ők levélben nem, csak külképviseleteken szavazhatnak. Eddig alig 3187-en vetették fel magukat a külképviseleti névjegyzékbe, a legtöbben – 427-en – Londonban.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.