Itthon 2018. február. 01. 14:14

Allah, Soros, Pecina - ez került szóba a 108. Kormányinfón

Akik be akarnak jönni a kerítésen át, azok nem menekültek, hanem belépők. Európa legszigorúbb vagyonnyilatkozati rendszere működik nálunk. A kormány mindig megkülönböztetett menekülteket és gazdasági migránsokat - előbbiek jöhetnek, utóbbiak nem. Nemzeti befektetőnek kell megvennie a Telenort Lázár szerint. Szóba kerül még Zuschlag János, Bajnai Gordon, Botka László, Czeglédy Csaba, Simon Gábor, Gyurcsány Ferenc. Lázár nem tudja, Orbán találkozott-e Heinrich Pecinával. Az nem került szóba, miért veszélyezteti Magyarországot, aki az ellenzékre szavaz - ami a Fidesz álláspontja.

Percről Percre

Megfordítom a sorrendet

Lázár belebonyolódik abba, hogy ha Szerbiát biztonságos harmadik országnak ítéltük, akkor hogy nem küldtük vissza azt a 3400 embert, akik megkapták a nemzetközi védelmet Magyarországon az utübbi 2-3 évben.

Azokat a civileket, akik eddig átvettek állami feladatokat, és a menekültek, harmadik országbeliek integrációját segítették, de most az EU-s pénzeiket megvonták tőlük a MMIA-pályázatok befagyasztásával, azért bünteti az állam, mert a tevékenységükre nincs szükség, a szervezetek támogathatják az illegális bevándorlást, és az állam ellátja a szükséges feladatokat.

Milyennek látják a hidegvágós Soros-ellenzékieket ábrázoló plakátokat? Az ellenzéki pártok le akarják bontani a kerítést, mondja Kovács Zoltán, és nem tágít. 

Le kéne költöznie Székesfehérvárra a Honvédelmi Minisztériumnak, ez még nem egy lezárt ügy. Nő a HM és a honvédelem költségvetése.

Őcsény esetében Orbán nem tett különbséget menekültek-oltalmazottak és gazdasági bevándorlók között - "ez volt a véleménye", mondja Lázár, majd elmondja, amit már korábban, hogy az oltalmazottak úgyis visszatérnek a hazájukba. A magyar emberekre nézve nem iránymutató a kormány vélekedése, mer a magyarok korábban is féltek a nem-magyaroktól.

Az orvosoknak többet kell keresni, meg kell erősíteni a szűrőrendszert és a háziorvosi rendszert, és vannak felújítandó kórházi osztályok - ezek a legégetőbb egészségügyi kérdések.

Eljárási szabályt nem lehet megváltoztatni, de a NVB legutóbbi jogértelmezése mégis megváltoztatja a helyzetet (elemzők szerint nehezebb lesz a koordináció, így az ellenzéki pártok összefogása) - Lázár szerint nem, nincs más helyzet, nem lesz nehezebb összefogni, visszalépni.

Ha nem fideszes polgármestere lesz Hódmezővásárhelynek, káosz lesz, mert kisebbségben lesz. A kampány felkavarja a nyugodt város életét.

Lázárnak töretlen a bizalma Szatmáry Kristóf iránt, meggyőzte arról, hogy a 24.hu cikkében szereplő vádak koholmányok.

A kormány nem foglalkozik a sajtókamaráról, és fideszes politikusként sem hallott erről még.

(Az Index átadja a kérdezési lehetőséget a lapzárta miatt sürgető helyzetben lévő Mediaworks munkatársának - "micsoda szokatlan szolidaritás", jegyzi meg Kovács Zoltán.)

Tüntettek a diákok, a Független Diákparlament vitára hívta Orbánt - erről nem tárgyalt a kormány, bár a diákok véleményét nagyra tartja a kormány. A követelések egy részét komolyan kell venni, de még ha igazuk is van, "nem lehet elvonatkoztatni attól, hogy kampányban került sor a diáktüntetésre". Sok kérdést a NAT fog rendezni. A kérdésekben ne a politikusok döntsenek, hanem szakemberek. A legprimitívebb és legprovinciálisabb válasz a diákok terheinek csökkenésére a naponkénti tornaóra eltörlésének ötlete, Lázár eddig csak ezt hallotta.

Lopnak-e a közunkások? Lázár saját mondatait kell magyarázza, amelyek miatt fel is jelentették. Azokról az emberekről beszélt, akiket a szocialisták szerinte korábban megélhetési bűnözőként neveztek meg, de ha bárkit megsértett, elnézést kért. "Megcáfolhatatlan tény, hogy vannak olyan csoportok, akiknek korábban csak a megélhetési bűnözést ajánlották, most a munkát."

Csanádpalotát csődbe vitte a régi vezetés, a települést kimenti a kormány 72 millió forinttal. "A meggazdagodásnak az a titka, hogy az ember kevesebbet költ, mint amennyije van", árul el egy titkot a csődproblémákról Lázár.

Nem veszi meg az állam a magyar Telenort, "sajnos", teszi hozzá a miniszter. Szerinte az államnak nemzeti tulajdonba kell venni egy sor területet a szuverenitás érdekében, a távközlésnél is, "legyen a megoldás akár magán-, akár állami cég".

  

 

Kevesen akarnak belépni a tranzitzónába, Lázár nem tud arról, hogy szűkítették volna a napi 5 belépőt 1 főre. "Ezek nem menekülők, hanem belépők." A szakemberek meg tudják ítélni, kik a menekültek.

Mi a helyzet a képviselői vagyonnyilatkozatokkal? Lázár szerint ez a legszigorúbb bevallási rendszer Európában. A családtagok vagyonnyilatkozatát nem lehet nyilvánosságra hozni az alapjogi védelem miatt.

Hirdetés