Itthon hvg.hu 2018. január. 22. 16:08

Szigetvári nem ért egyet Karácsonnyal, de hisz a kormányváltásban

Az Együtt miniszterelnök-jelöltje szerint megfelelő visszaléptetésekkel lehetséges lehet idén tavasszal a kormányváltás.

Választás 2018
Friss cikkek a témában

Szigetvári Viktor az InfoRádió Aréna című műsorának volt a vendége, ahol azt mondta:

A választók világos válaszokat várnak, világos személyi alternatívát várnak. Szerinte a közös lista 2014-ben nem működött, „ha összeadogatunk pártokat a terepasztalon, azok nem úgy adódnak össze, mint egy Excel-táblában az egymás alatt lévő százalékpontok vagy szavazatszámok”.

A párt miniszterelnök-jelöltje úgy érzi, ha az Együtt beállna az együttműködésbe, a szavazóik jelentős része úgy érezné, átverték őket, és így az LMP-re szavazna. Nem ért egyet Karácsony Gergellyel, aki azt mondta, aki nem az MSZP–Párbeszéd szövetségére szavaz, az voks a jelenlegi kormánypártokat támogatja.

Nem mondunk ilyet.

Szerinte ugyanis a demokrácia lényege pont a pluralizmus, hogy a különböző világnézetű állampolgárok arra a pártra szavaznak, mely ideológiailag a legközelebb áll hozzájuk. „Nem lesz elveszett szavazat a kormányváltás érdekében az Együttre, vagy akár a Demokratikus Koalícióra leadott voks.”

A határzárról úgy vélekedett, az nem védi meg az országot, hiszen azokban a kistelepülésekben, ahonnan kivezényelték a kerítésnél szolgálatot teljesítő rendőröket, romlott a közbiztonság. A kvótarendszert viszont jónak gondolja, 5-8 ezer menekült befogadása, menekülttáborokban elhelyezése és integrációs programokban részesítése semmilyen módon nem befolyásolná a belbiztonságot. „Ha cinikus lennék, azt mondanám, hogy lám, a Fidesz is befogadott 1300 embert, és nem lettek miattuk robbantások, és nem égnek Budapest elővárosai. Miért égnének? Hiszen ezek az emberek jó része elment innen.”

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.