Itthon 2018. január. 17. 14:34

A kormány összerakta a Stop Soros-törvénycsomagot

Miközben a fideszesek migrációs sorvezetőt kaptak, hogy milyen érvkészletet lehet használniuk, a kormánybarát sajtó megszellőztette, a kormány kitiltaná Sorost. Ez jogilag nem lehetséges. Pintér Sándor és Kovács Zoltán sajtótájékoztatót tartanak a témában. Percről percre.

Most érkezett

A kormány azt ígérte, hogy online is olvasható lesz a javaslatcsomag, lehet majd véleményezni. Vége a sajtótájékoztatónak.

Alakul a kormány terve, amely jogszabály-módosításokkal és szankciókkal szoríthatja vissza a migrációt támogató szervezeteket, írtuk meg a Magyar Idők alapján. Soros kitiltásáról Lázár csak egy Simicska Lajos-válasszal felelt, de a belügyminiszter és a kormányszóvivő többet mond.

Percről Percre

Megfordítom a sorrendet

Volt egy fontos mozzanata a sajtótájékoztatónak, amikor Pintér belügyminiszter azt mondta, Soros György nem végez illegális migrációt támogató tevékenységet, ezért vele szemben még nem alkalmazzák az idegenrendészeti távoltartást.

Kovács Zoltán ehhez hozzátette, az elképzelés szerint a rendszer önbevallásos lesz, Soros pedig eddig nem vallotta be, hogy támogatta az illegális migrációt.

Az idegenrendészeti távoltartás Kovács Zoltán és Pintér Sándor szerint nem arra vonatkozik, hogy kitiltanák Soros Györgyöt Magyarországról, a tervezett intézkedés arra vonatkozik, hogy az érintett külföldi állampolgárokat távol tartsák Magyarországról, a magyarokat pedig a schengeni határ 8 kilométeres körzetétől tartanák távol bizonyos esetekben.

A kormány a törvénycsomag harmadik részeként bevezetné az idegenrendészeti távoltartást, mivel nem csak pénzzel, személyekkel is lehet támogatni az illegális migrációt segítő szervezeteket.

A törvénycsomag második része az, hogy azok a szervezetek, akik külföldről kapnak pénzt – akár magánszemélytől, akár szervezettől –, ha ez magasabb összeg, mint a Magyarországról összeszedett pénz, illetéket kell fizetni. Ennek mértéke 25 százalék.

Stop Soros, ez a törvénycsomag neve, jelentette be Kovács Zoltán kormányszóvivő. „A kormány a nemzeti konzultáció eredményeinek megismerése után megtette, amit megtehetett.” A belügyminiszter arról is beszélt, hogy az ügyészséget kérnék fel az ellenőrzések lefolytatására.

Pintér Sándor szerint kevés az, hogy sokan egyetértettek a kormánnyal a nemzeti konzultáció során, ezért kell a törvényjavaslat. A cél az, hogy a hivatalos szerveket ne érje meglepetés.

A kormány megtárgyalta a törvénytervezet-csomagot, azt társadalmi vitára bocsájtják, nem nyújtják be először a parlamentnek.

Az első törvény az illegális migrációt támogató szervekre vonatkozik, a kormány azt szeretné, ha ezek a szervek adatszolgáltatásra lennének kötelezve a bíróságok felé.

Hirdetés