A település elkötelezte magát a genderpolitika végrehajtása mellett, egyelőre csak papíron.
„Magyarország ígéretet tett az Európai Unió irányelveinek következetes érvényesítésére, amely irányelvek kiemelt fontosságot tulajdonítanak az élet minden területén a nők nyílt vagy rejtett diszkriminációja felszámolásának, és meghatározzák a nemek közötti egyenlőség érvényesítésének nemzetközileg elismert terminológiáját is, a gender mainstreaming szóhasználatát” – áll a Fejér megyei Felcsút helyi esélyegyenlőségi programjában, amit a Népszava vett észre.
Ezzel azonban a Mészáros Lőrinc vezette település nincs kivételes helyzetben, vagyis nem ezzel van kivételes helyzetben, ugyanis az előző ciklusban a kormány az ország összes települését kötelezte arra, hogy kidolgozza a helyi esélyegyenlőségi programot, ennek pedig részévé kell tenni a genderpolitikát is.
Amíg a Fidesz–KDNP néhány éve még mindenféle negatív töltet nélkül használta a gender kifejezést, addig mára szitokszóvá vált ez a kormánypártok környezetében, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetségének elnöke például nyílt levélben fordult az ELTE rektorához, amiben azt kérte, hogy az egyetem ne indítsa el a gender studies-t, a társadalmi nemek tanulmánya szakot.
Az IKSZ elnöke azt állította a levélben, hogy a gender a „magyar társadalom számára semmilyen haszonnal nem bíró, egy politikai korrektségtől megfojtott, tudománynak álcázott, félrecsúszott” dolog. Erre reagálva Balog Zoltán nőnapon bejelentette, hogy családtudományok néven „ellenszakot” indítanak a Budapesti Corvinus Egyetemen.
Kövér László házelnök a Fidesz kongresszusán mondta el véleményét a témáról, úgy fogalmazott, szeretné, „ha lányaink az önmegvalósítás legmagasabb minőségének azt tartanák, ha unokákat szülhetnének nekünk”.
A Felcsúton most megfogalmazott esélyegyenlőségi programok egyébként a nőkön kívül a szegények, romák, gyermekek, idősek és fogyatékkal élők helyzetén hivatottak segíteni, a kormány döntése szerint a települési önkormányzatok 2013. július 1-je után elvileg csak abban az esetben részesülhetnek uniós forrásokból és pályázati támogatásokból, ha rendelkeznek esélyegyenlőségi programmal.