Itthon hvg.hu 2017. december. 05. 11:20

Egyetemi tanárrá nevezték ki Polt Pétert

Hétfőn jelent meg Áder határozata a kinevezésről.

Egyetemi tanári kinevezést kapott Polt Péter legfőbb ügyész – olvasható a hétfői Magyar Közlönyben

Az Áder János aláírásával megjelent köztársasági elnöki határozatban az áll, hogy Poltot december 15-től "az emberi erőforrások miniszterének javaslatára" nevezi ki egyetemi tanárrá - szúrta ki a Zoom.hu.

A nyáron még arról volt szó, hogy Polt magántanári címet kap az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, és bár a kari tanács 14:13 arányban, 3 érvénytelen szavazat mellett megszavazta az előterjesztést, a szavazatszámláló bizottság végül kijelentte, a szavazólap nem felelt meg a formai követelményeknek.

Polt Péter 1980-ban diplomázott az ELTE jogi karán, később 1985-ben egyetemi adjunktus lett, majd 2006-ban címzetes egyetemi tanár (ami nem tudományos fokozat), 2011-ben doktori, vagyis PhD címet szerzett, végül 2012-ben docens lett.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.