Az Operettszínház botránya kivívta a nemzetközi sajtó érdeklődését is. Az egyik német közszolgálati rádióban (BR) is foglalkoztak Kerényi Miklós Gábor ügyével, és egy volt operettes munkatárs súlyos vádakat fogalmazott meg a jelenlegi vezetéssel szemben.
A német közszolgálat bajor stúdiója dolgozta fel a budapesti Operettszínház ügyét. Ebben korrekt összefoglalóját adták az eddigi történteknek. Idézik Maros Ákos ATV-nek adott nyilatkozatát, Kalmár Péter blogját, és jelzik, Keró tagadja a vádak releváns részét. De hírösszefoglalónál többről van szó, mivel saját megszólalójuk is van.
Egy operettszínházi munkatárs, aki épp az esetek miatt mondott fel, nyilatkozott is a BR-KLASSIK bajor rádióállomásnak. A névtelenségéhez ragaszkodott Németországban is, mert szankcióktól tart az Operett jelenlegi vezetése részéről, ha kiderülne, hogy az ügyben megszólalt.
Kerényi eltávolításával nem szűntek meg a problémák
– állítja a nyilatkozó. Mély meggyőződése, hogy a színház vezetése tudott a zaklatásokról. "Nagyon elszomorít, hogy van egy intézmény, amelyben mindenki fél és nem meri vállalni véleményét" – mondta a volt operettes a bajorok kérdésére. Most már nem kell attól tartani, hogy Kerényi Miklós Gábor titokban belopódzik a színházba, és vállfával elfenekel valakit. De attól retteghetnek az emberek, hogy a következő évadban nem kapnak szerepeket. Ez épp elég rossz egy színésznek – mondja a BR KLASSIK nyilatkozója. Lőrinczy György, az intézmény főigazgatója egy interjúban korábban tagadta, hogy bármit tudott volna.
Nem az a kérdés, hogyan állítja valaki színpadra Csehovot, hanem hogy valaki az emberi méltósága sérülése nélkül tud-e dolgozni
– idézi a rádió a magyar beszélgetőpartnerét. A cikk végén a BR KLASSIK emlékezteti olvasóit, hogy a budapesti Operettszínház gyakori vendég Münchenben. És Marton László történetére is utalást tesznek.