Itthon hvg.hu 2017. november. 14. 13:29

"Egyértelmű volt a szexuális töltet" - Tvrtko oldalán üzent Kerényi 13 éves áldozata

Kerényi esztelen hazudozásba kezdett - üzente vissza áldozata a tagadó rendezőnek. Azt írta, egy gyerek megfélemlítése, megalázása, elfenekelése nem pedagógia, hanem perverzió.

Bár Kerényi Miklós Gábor tagadja, hogy egy 13 éves fiút is elfenekelt volna vállfával, az áldozat nyílt levélben erősítette meg állítását. A ma már felnőtt, családos férfi névvel és arccal nem nyilatkozott, története azonban névtelenül szerepelt az Index cikkében, és korábban az ATV-nek azt üzente, történetét a bíróság előtt vállalja.

A 37 éves férfi Vujity Tvrtko-t, az ATV műsorvezetőjét kereste meg Kerényi legutóbbi nyilatkozata után egy levéllel, amelyet a műsorvezető nyilvánosságra hozott a Facebook oldalán. Tette ezt azután, hogy a férfivel hosszan beszéltek, és a levél közlésére engedélyt adott. Nyilvánosság elé továbbra sem áll.

A férfi a levélben azt írta, Kerényi az ellene felhozott vádakra "esztelen hazudozásba és bugyuta magyarázkodásba kezdett." Őt az 1993-94-es színházi évadban, az Operaházban bántalmazta. Reflektál arra, hogy Kerényi pedagógiai módszerként írja le az elfenekelést:

"egy gyerek megfélemlítése, megalázása,elfenekelése nem pedagógia,hanem perverzió"

Sem akkor, sem most nem fedezett fel oktató szándékot abban, hogy

"egy gyerekkel elhiteti, szörnyű bűnt követett el és ezért büntetést érdemel, majd levetkőzteti és ráparancsol, hogy hasaljon az íróasztalára. Akkor én csak szégyent, félelmet és amikor teljes erőből megütött a vállfával, szörnyű fájdalmat éreztem. Közös megegyezésről szó sem volt, hiszen én elmondtam, hogy nem érzem magam hibásnak, bűnösnek meg főleg nem."

Azt írta, bénító volt a lelki nyomás és terror, amit verbálisan rá zúdított. Számára betegesnek, perverznek tűnik a feketepedagógia.

"Akkor csak félelmet éreztem, de felnőtt fejjel már egyértelmű volt a szexuális töltet akkori megléte. Amit tett nem pedagógia, nem művészet, ez veszélyeztetés, bántalmazás, ez abúzus. Nem érdemes, sőt gusztustalan ismert művészek, pedagógusok mögé bújni."

A Kerényi által felajánlott, térden állós bocsánatkérésre nem tart igényt, mert számára mások megalázása nem okoz örömöt, de

"szemtől szemben találkozhatunk,beszélhetünk erre lehetősége van…a bíróságon."

Arról, hogy Kerényi Miklós Gábor mit tett, Maros Ákos, külföldön élő színész, táncos szólalt meg először. Az Operettszínház erre azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól Kerényit, aki információink szerint 8 havi juttattással távozik.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.