Itthon hvg.hu 2017. november. 13. 13:23

Luxemburgi égés a parlamentben: az igazi tabu és az elmúltnyolcév

Az egészségügy a labdarúgással szemben – erről szólt az első parlamenti csörte a Házban.

Tóth Bertalan megtalálta az igazi tabut: a magyar labdarúgást. Az MSZP frakcióvezetője a luxemburgi vereségről beszélt napirend előtt. Azt mondta, hogy 330 milliárd forint közpénz jutott a focira, miközben nincs háziorvos sok helyen. A múlt heti eredményt el lehetett volna érni ingyen is.

Egy nem túl sikeres focistából lett miniszterelnök hobbijára költjük el a pénzt

– mondta Tóth. Az egy főre jutó ülőhely az ország stadionjaiban több lesz, mint kórházi ágy. A frakcióvezető az egészségügy helyzetével állította párhuzamba a sportpénzeket és a propagandakiadásokat.

Akinek van pénze, az megy a magánrendelőkbe – mondja Tóth, miközben mások életmentő műtétekre várnak. El kéne érni, hogy legalább az uniós átlagnak megfelelő összeget költsön egészségügyre a költségvetéséből.

Rétvári Bence a kormány részéről azzal vágott vissza, hogy a magyar labdarúgásnál az MSZP biztosan rosszabbul teljesít. Ezt követően a KDNP politikusa elmúltnyolcévezni kezdett, természetesen 2010-től visszatekintve. Válasza kimerült a korábbi baloldali kormányok kritizálásában.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.