2017. november. 08. 18:23 hvg.hu Utolsó frissítés: 2017. november. 08. 18:30 Itthon

Orbán ismerőse, a török Adnan Polat vette meg a Közvágóhíd területét

A milliárdos üzletemberről a Forbes török kiadása azt írta, hogy új üzleti korszakot készül nyitni, melynek kulcsa Magyarország.

A Heti Válasz azt írja, Polat projektcége, az APD Real Estate Kft. a közelmúltban vásárolta meg a Közvágóhíd 4,8 hektáros részét és rögtön bevont a kft.-je tulajdonosi körébe két másik török családot.

Polatról legutóbb akkor írtunk, amikor kísérletet tettünk Tiborcz István cégeinek feltérképezésére. A 2015 augusztusában bejegyzett BDPST szinte azonnal műemlékvásárlásba kezdett sorra alapított leányvállalatain keresztül. Ezek közül a TRA a turai kastélyt szerezte meg áron alul, mindössze 200 millió forintért, miután az önkormányzat lemondott elővásárlási jogáról, a BDJK a bodajki kastélyt 29 millióért egy cégtől, az AMX HS a Városligeti fasorban található Spitz-villát vette meg, az AMX Nador House pedig a József Nádor téri volt Postabank-székházat.

Ez utóbbi céget később az épülettel együtt az FBI és az Interpol által is körözött, Magyarországon azonban nem csak vízumhoz jutó, hanem egy ideig kormányzati céggel is üzletelő szaúdi olajmilliárdos Ghaith Pharaon vette meg. Az AMX HS pedig az egyik legnagyobb török oligarcha-üzletember, Andan Polat tulajdonába, a Polat Holding hollandiai bejegyzésű leánycégének a kezébe került.

A miniszterelnök és a török milliárdos korábban együtt tettek egy sétát a felcsúti Pancho Arénában, akkor a miniszterelnöki sajtóiroda azt üzente, hogy Orbán Felcsúton is magánembereként fogadta vendégeit.

Pedig Polat egyik cége üzemelteti a törökországi magyar kereskedőházakat, sőt a magyar főkonzulátus is az ő irodaházában székel.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.