Hévíz mostani polgármesterének idén februárban sem volt még meg a diplomája, miközben egy 2008-as keszthelyi pályázatba már azt írták bele, hogy felsőfokú végzettsége van. Végül mégsem őt büntették meg.
Egy 2008-as keszthelyi önkormányzati pályázatban az szerepelt, hogy Hévíz későbbi polgármesterének felsőfokú végzettsége van, pedig kiderült, hogy nincs: hiányzott a nyelvvizsgája a diploma megszerzéséhez. A bíróság végül nem a Fidesz–KDNP színeiben politizáló Papp Gábort, hanem azt a két DK-s politikust rótta meg, akik korábban sajtótájékoztatót tartottak a polgármester diplomája ügyében – írja a 24.hu.
A nyertes pályázatnak köszönhetően létrehozták Keszthelyen a mentorirodát, amelynek vezetője Papp Gábor lett.
Évekkel később, 2014 decemberében a Blikk írta meg, hogy csalás miatt indult nyomozás, miután Papp Gábor olyan vezető pozíciót töltött be, amihez nem volt meg az előírt képesítése. A cikk megjelenése utáni napon a Demokratikus Koalíció helyi képviselői, Nagy Zoltán és Kovács Viktória sajtótájékoztatót tartottak, amelyen az addig megjelent állítások alapján megfogalmazták kérdéseiket az üggyel kapcsolatban. Emellett a cikkre hivatkozva csalással és hazugsággal vádolták a polgármestert, és felszólították, hogy azonnali hatállyal mondjon le. Kérdésre megerősítették, hogy a cikkben olvasottnál több információjuk nincs az ügyről.
A sajtótájékoztatóról rövid hírben tudósított a Zalai Hírlap, és a Keszthelyi Televízió is forgatott a helyszínen, de a felvett anyagot nem adta le, mert a polgármester nem nyilatkozott, márpedig a tévé ezt elengedhetetlennek tartotta. Az anyagot nem archiválták, hanem törölték. És persze most már egyik érintett szereplő sem emlékszik, mi hangzott el pontosan a sajtótájékoztatón, a zalai hírportálon fellelhető cikk az egyetlen, ami a DK-sok megszólalását dokumentálja.
Papp Gábor ezután pert indított a blikkes újságíró és a két DK-s képviselő ellen rágalmazás miatt. A polgármester azt állította, hogy nem hazudott és nem csalt. A Zaol.hu-nak adott interjúban azt mondta: a munkakör betöltésének nem volt feltétele a felsőfokú végzettség, és szerinte megrágalmazták őt.
Az eredeti pályázati adatlapon valóban nem szerepel, hogy feltétel a felsőfokú végzettség, de az igen, hogy a projekt sikeres megvalósításához kiemelten fontos a megfelelő tapasztalattal rendelkező szakemberek aktív közreműködése.
Az eljárás során ugyanakkor kiderült, hogy valóban nem volt diplomája a pályázat beadásakor, sőt, az érintett egyetem nyilatkozata szerint még idén februárban sem. Papp Gábor a februári tárgyaláson elismerte, hogy a pályázatban szereplő, rá vonatkozó adatok „az ő előadása, adatszolgáltatása alapján történtek”.
Megkérdezték tőle, miért szerepel az iratokban az, hogy a legmagasabb iskolai végzettsége a főiskola, ha valójában nincs erről szó. Erre Papp Gábor a jegyzőkönyv szerint már azt válaszolta: „Ezt nem tudom megmondani, hogy miért szerepel itt is az, hogy a legmagasabb iskolai végzettségem főiskola. A pályázat megírásáért felelős osztály az illetékes.”
A bírósághoz becsatolt iratokból az is kiderül, hogy összesen mennyi pénzt vehetett fel Papp Gábor és felesége, aki szintén dolgozott a projektben. A későbbi hévízi polgármester 2009 áprilisa és 2010 októbere között a 4 órás munkáért összesen bruttó 1,7 millió forintot kapott. A felesége 2009 áprilisa és 2011 júniusa között összesen bruttó 1,7 millió forintot vehetett fel, de az nem derül ki az iratokból, hogy őt hány órában foglalkoztatták.
Papp Ágota a tavaly szeptemberi tárgyaláson az összeggel kapcsolatban ezt mondta: ha a havi nettó 36 ezer forintot jogosulatlanul vette fel, akkor bocsánatot kér, de szerinte ez nem egy nagy összeg.
Papp Gábor lemondott az iroda vezetéséről, amikor polgármester lett. A felesége viszont még egy darabig alkalmazásban volt, és a bérét is megkapta az önkormányzati projektben.
Az ügy iratai között szerepelt még egy, a DK-nál belső használatra kiadott kommunikációs panel, ami valahogy elkerült a Keszthelyi Televízióhoz is. Papp Gábor ezzel kapcsolatban azt mondta a májusi tárgyalás jegyzőkönyve szerint: „Lehet, hogy odafújta a szél?”.
De mivel ez a dokumentum nyilvánosságra nem került, annak révén a rágalmazás nem valósulhatott meg, csak a két ellenzéki politikus nyilatkozataiból indulhatott ki a bíróság, amely végül a két DK-s képviselőt bűnösnek mondta ki és megrovásban részesítette. A vádlottak felmentésért, a polgármester súlyosításért folyamodott, pénzbüntetést szeretne elérni. Egyikük, Kovács Viktória tyúkpernek nevezte az ügyet, és szerinte az ellenzék vegzálásáról van szó.