Az elnökség nem akarta tisztázni Molnár Zsolt szerepét, állítólag ez adta az utolsó lökést.
Az MSZP elnöksége nem volt hajlandó etikai vizsgálatot indítani Molnár Zsolt ellen, ez volt az utolsó csepp a pohárban Botka Lászlónál – írta az Index szocialista forrásokra hivatkozva. Botka azután akart volna etikai vizsgálatot Molnár ellen, hogy kiderült, Lattmann Tamás az ő felhatalmazása alapján kezdett nyilatkozni múlt héten arról, ő lett volna a miniszterelnök-jelölt. Molnár később azzal védekezett, semmilyen felhatalmazást nem adott Lattmannak, félreértésről van szó. Lattmann azt akarta tisztázni, hogy nem kapott felkérést miniszterségre.
Botka azt is tisztázta volna, mi köze van Molnár Zsoltnak Tarjányi Péter mozgalmához, amelynek kimondott célja volt őt félreállítani. Tarjányi Molnár tanácsadója, biztonságpolitikai kérdésekben dolgoznak együtt. Molnár Zsolt korábban tagadta, hogy hallott volna Tarjányi mozgalmáról, a Népszavának később arról beszélt, nem tudta, hogy Tarjányi mozgalmának mi a célja.
Botka tehát elvárta volna, hogy az elnökség etikai vizsgálatot indítson Molnár ellen, és hogy döntsön arról, nem maradhat vezetői poszton Molnár Zsolt. Molnár a pártvezetőknek is azt bizonygatta, nem áll Tarjányi mozgalma mögött, nem tudott a Botka-ellenes támadásról. Molnár Gyula pártelnök a Népszavának arról beszélt, az MSZP országos elnökségének többsége elfogadta Molnár Zsolt magyarázatát. Korlátozottak a jogköreik, a kérdést szavazásra sem tudták bocsátani, mert akkora támogatottsága sem volt.
Molnár Gyula a Hír Tv-ben arról beszélt, az MSZP-t meghekkelték, de azt nem fogja kinyomozni, ki volt az, milyen "műhelyben" írták a forgatókönyvet. Arról beszélt, Lattmann Tamás és Tarjányi Péter vagy áldozata vagy szervezője a történteknek, de ezt sem az ő dolga kinyomozni. Arra a kérdésre pedig, mi van, ha házon belül is köze van valakinek a történtekhez, annyit mondott: "lelkük rajta".
A hvg.hu-hoz egyébként más forgatókönyv jutott el Botka környezetéből: állítólag azért állt most fel, mert környezete biztatása ellenére "nem akart odacsapni, megtisztítani az asztalt", inkább úgy gondolta, van még két év az önkormányzati választásokig, addig "Szegeden őrzi a lángot", és próbálja helyreállítani megtépázott tekintélyét. Egy, Botkához közel álló politikus nem akarta kommentálni a miniszterelnök-jelölt lelépését, de azt mondta, kívülről nem lehetett volna megbuktatni Botkát.