Itthon hvg.hu 2017. szeptember. 28. 13:21

Adómentessé tenné a választási propagandát a kormány?

Hamarosan emelkedhet a szórólapok és reklámújságok környezetvédelmi termékdíja - kivéve az állami, önkormányzati és közhasznú szervezetek által kiadott termékeké.

Jövő évtől a jelenlegi 85 forinttal szemben 114 forintos kilogrammonkénti termékdíj terhelné a szórólapokat és reklámújságokat, amit a reklámozónak, forgalmazónak kell megfizetnie – idézett a Zoom egy törvénymódosítási tervet

Viszont a kormány javaslatot tesz egy érdekes kivételre: ha a reklámújságot nem cég, hanem közhasznú szervezet, állami (kormány) vagy önkormányzati szerv az alapfeladata ellátása körében adja ki és erről nyilatkozik, akkor nem kell fizetnie termékdíjat.

A javaslat időzítése a beszámoló szerint aligha véletlen a választási év előtt, hiszen így a kormányzati, önkormányzati szóróanyagok előállítása olcsóbb lesz.

Ez ellentétes a most beterjesztett törvénymódosítás alapvetésével, vagyis hogy csökkenjen a reklámpapírok és a műanyag zacskók forgalma, így az általuk okozott szennyezés is.

Az állam szervezetek alanyi adómenetessége az elvi probléma, hisz például a Miniszterelnöki Kabinet évi 20 milliárd forintot meghaladó propagandabüdzsével rendelkezik – tették hozzá.

Ráadásul az eddig megjelent kormányzati tájékoztató anyagok esetében soha nem merült fel a tárcánál az a kérdés, hogy ez megéri-e az adófizetőknek, függetlenül a milliárdos költségektől.


Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.