A másodpilótának kellett átvennie a gép irányítását Buda felett.
A Bors úgy tudja, hogy az eset Buda felett történt, a 200 főt szállító repülőgép 1000-1500 méter magasan haladt, amikor a lézersugár elvakította a pilótát.
A Repülőtéri Rendőrigazgatóságon a lapnak elismerték, hogy július 11-én, azaz múlt hét kedden a repülőtér irányítótornya értesítette őket, hogy egy járatra lézerfénnyel világítottak. Ám azt nem árulták el, hogy melyik gép volt az érintett, és hogy hányan utaztak rajta.
A válaszból az ugyanakkor kiderült, hogy ez nem egyedi eset volt: havonta három-négyszer érkezik hasonló bejelentés hozzájuk.
A lézer – írja a lap –, ha pont a pilóta szemébe világítanak vele, elvakítja, s ha meg is szűnik a fénycsóva, zavaró utóképek maradnak a szemében. Ráadásul az ilyen elvakítások a repülés kritikus időszakaiban, leszálláskor és felszálláskor történnek, az ilyen esetekből tehát könnyen lehet tragédia.
Azt viszont egyszerűen lehetetlen meghatározni, honnan érkezik a lézer fénye, így kicsi az esélye, hogy felelősségre vonják, aki ilyennel szórakozik.
Magyarországon elég komoly büntetéssel, három év börtönnel sújtják a légi közlekedés veszélyeztetését. Halálos tömegszerencsétlenség okozása esetén 15 évre is rács mögé kerülhet az elkövető.