Itthon hvg.hu 2017. július. 03. 21:30

Balog szerint a média álhíreket gyárt az egészségügyről és ezzel rombolja a betegek bizalmát

Balog Zoltán Emmi-miniszter a Semmelweis-nap alkalmából tartott ünnepségen beszélt a kórházi osztályok bezárásáról szóló hírekről.

Balog beszédében azt mondta, nagy a "csatazaj" az egészségügy körül, de ez érthető, hiszen jövőre választások jönnek, ezért forrósodik a hangulat. Szerinte ma a politikának és a médiának az eszköze a hamis hírek gyártása.

Majd arról beszélt, hogy

„mutassanak nekem egy egészségügyet, bárhol a világon, ahol ne lehetne minden nap egy olyan pontot, egy olyan esetet, egy olyan történetet találni, amivel aztán manipulálni lehet a közvéleményt, és azt lehet bemutatni, hogy a legjobban teljesítő egészségügyi dolgozók és talán rendszerek ellenére is, hiszen nagyon sok mindenre büszkék lehetünk az egészségügybe, mégiscsak valamilyen módon alkalmatlan ez a rendszer.”

Balog arra figyelmeztette az álhírek gyártóit, hogy ezzel nem elsősorban a kormányt lehetetlenítik el, hanem az egészségügyben dolgozókat. A miniszter szerint a kormány élen járt a valóság bemutatásában, mert több ezer oldalon mutatták be "kendőzetlenül, őszintén, szigorúan és valósághűen", hogyan néz ki a magyar egészségügy nemzetközi összehasonlításban.

Balog elmondta, hogy azt szeretnék, ha az igazság érne el az emberekhez, de az ilyen álhírek gyártásával azt rombolják, ami a legfontosabb a gyógyításban,

"fontosabb még a gyógyszernél, a gyógymódnál, a finanszírozásnál is: a bizalmat."

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 21. 07:00

„Közvetlen bizonyítékok kerültek elő” – forradalmi új adatokkal szolgál hunokról és avarokról az archeogenetika

Az archeogenetika támpontot ad az ősök eredetének felkutatásában, és mint Rácz Zsófia régész elmondja, bizonyítékkal szolgál arra, hogy a hunok kapcsolatba hozhatók a Hsziungnu Birodalom elitjével. Mindkét hun birodalomra igaz, hogy nem kizárólag erőből terjeszkedtek, hanem ügyes sztyeppei diplomáciával is. Rácz és kutatótársai több genetikai kapcsolódási pontot találtak a Kárpát-medence és Mongólia között húzódó térségben. De vajon elárulja a genetika, hova tűntek a hunok?