Itthon hvg.hu 2017. június. 18. 16:14

Magyar vízimentők hajtottak végre bravúros mentést Litvániában - videó

A Formula 2 motorcsónak-világbajnokság egyik pilótája a felborult csónak kabinjába szorult, a víz alatt kellett kihúzni a kabinból. A magyar mentőcsapat sikeresen újraélesztette.

A Formula 2-es motorcsónak-világbajnokság egyik résztvevőjét mentették ki és élesztették újra a Pest megyei vízimentők munkatársai Litvániában, néhány nappal ezelőtt. A sérült újraélesztése sikerült, ma már kórházban lábadozik, és a súlyos baleset ellenére teljes értékű életet élhet majd.

A Blikk a baleset körülményeiről azt írta, hogy az egyik kanyarban két csónak összeütközött, és az egyik vízijármű fejre állt. Az eszméletlen pilóta pedig a fejjel lefelé fordult hajóban rekedt. A Pest Megyei Kutató Mentők odahajtottak motorcsónakjukkal, de csak némi nehézség árán, a kormány kiemelésével tudták kiszabadítani a bajba került pilótát a nagyon szűk kabinból. A hajón sikeresen újraélesztették a férfit.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.