A CEU ügye nem terhelte meg a magyar–amerikai kapcsolatokat, csak az Obama-adminisztrációból hátramaradt hivatalnokok reagálták túl – mondta a Magyar Időknek adott interjújában Connie Mack volt kongresszusi képviselő, a magyar kormány washingtoni lobbistája.
Az Obama-kormány a budapesti nagykövetség révén "kissé túlreagált", és egy amerikai politikai programot igyekezett ráerőltetni Magyarországra ahelyett, hogy erősítette és építette volna a kapcsolatokat – mondta a Magyar Időknek Connie Mack lobbista, aki Budapesten adott elő a Századvég Alapítvány konferenciáján.
A lap szerint az előadásban azt is említette, hogy az USA-nak nem feladata, hogy beavatkozzon más országok belügyeibe.
A CEU ügye szerinte nem terhelte meg a magyar–amerikai kapcsolatokat. "Vannak az amerikai külügyminisztériumban olyan emberek, akik még az Obama-adminisztrációból maradtak hátra, és alacsonyabb beosztásuk ellenére az előző kormány politikája szerint haladnak tovább" – közölte.
Hozzátette, a washingtoni külügyben rengetegen dolgoznak, és vezető beosztások még nincsenek betöltve, "mindennek fényében tehát az ügy körül olyan benyomás keletkezik, amely nem állja meg a helyét".
Connie Mack szerint Donald Trump elnöktől már egy hónappal ezelőtt várták a jelölést az új budapesti nagykövet személyére, "de valami közbejött", most viszont már bármikor esedékes a leendő új képviselet-vezető megnevezése. Arról is beszélt, hogy a Trump-kormány keresi a megfelelő időpontot Orbán Viktor washingtoni meghívására.
A volt floridai republikánus képviselő már tavaly is részt vett a Századvég konferenciáján.
Akkor arra a kérdésre, nem számít-e rá, hogy kispadra kerül, miután korábban még Trumpot szidta a Twitteren, úgy válaszolt, Magyarországról nagyon nehéz megérteni, de a kampányidőszak egy más tudatállapot, főleg az előválasztások, amikor mindenki a saját kedvencét szeretné látni a párt elnökjelöltjeként, az övé pedig Jeb Bush volt.
Miután azonban a kampánynak vége, Mack szerint az egész párt összeborul, mint egy nagy család, és mindenki egy ügyért dolgozik közösen.
A Magyar Nemzet korábban azt írta, Connie Mack nem kevesebb, mint 5 millió dollárért, vagyis 1,3-1,4 milliárd forintért képviseli Magyarország érdekeit az USA-ban.