Itthon hvg.hu 2017. június. 02. 17:17

Jávor Lázárnak: nem a náci-komcsi házmesterség a gáz, hanem a lopás

A Párbeszéd politikusa szerint akiket Lázár lenáciz-komcsiz, azok segítik az EU-t abban, hogy eurótízmilliárdokat spóroljon meg. Az EU ráadásul nem is a feljelentgetések miatt oszt ki rekordmennyiségű büntetést nálunk. Hanem azért, mert lopunk.

A csütörtöki Kormányinfón Lázár János már nem először a kommunista és nyilas házmesterek országához hasonlította Magyarországot, mert átlag kétszer annyi feljelentés érkezett tőlünk az OLAF-hoz, mint más országokból. Jávor Benedek a Facebookon válaszolt Lázárnak. Levelében azt írja, a jelentésről, amely "világosan bizonyítja, hogy Magyarországon Európában példátlan léptékű korrupció tombol, annyi jutott eszébe, hogy egyszerre lekommunistázza és lenácizza azokat, akik bejelentést tesznek a korrupcióról". Jávor, aki magát is megszólítva érezte, úgy látja, Európában közérdekű bejelentőnek nevezik azokat, akiket "Ön vígan kommunistáz és náciz". Nélkülük nem lenne egy sor olyan ügy, amelynek a végén eurómilliárdokat spórol meg az EU. "Hogy Ön azt deklarálja büszkén, hogy a csalók és tolvajok oldalán áll velük szemben, ne haragudjon, de azzal csupán önmagát minősíti."

De az sem igaz, hogy nálunk magasabb lenne a feljelentési kedv Jávor szerint. "Az OLAF összesen 22 esetben kapott bejelentést magyar korrupciós ügyekről, ezzel hazánk csupán a 6. a tagállamok sorában, valahol a középmezőnyben." Nem azért tízszeres a magyar büntetések támogatásokhoz viszonyított aránya a többi tagállamhoz képest, mert feljelentéshullám folyik Magyarország ellen, hanem azért, mert "szinte bárhová nyúlt az OLAF az Ön által felügyelt uniós pénzfelhasználásban, szinte mindenhol korrupciót tapasztalt. Konkrétan 2016-ban a 13 lefolytatott eljárásból 11-ben állapítottak meg visszaélést, azaz közel 90 százalékos a találati arány".

Hirdetés
hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.