Chorley egyik általános iskolájában tanít egy magyar származású tanárnő, aki azt mondta, hogy legalább tizenöt diákjuk volt ott Ariana Grande koncertjén. Manchesterben élő magyarok szerint még kedden is alig lehetett közlekedni a városban.
Manchester közelében, Chorley-ban, egy általános iskolában dolgozik az a magyar tanárnő, akinek meghalt az egyik diákja a hétfő esti manchesteri merényletben. A 18 éves Georginát spanyol nyelvre tanította. Egy másik diákja súlyosan megsérült a támadásban – mondta a Délmagyarországnak a tanárnő, Cservenák Mária. Georgina Callander nevét az első között hozták nyilvánosságra kedden, a lány kórházba szállítása után hunyt el.
A pedagógus szerint legalább tizenöt diákjuk volt ott Ariana Grande koncertjén. Az iskolaigazgató korán reggel e-mailben értesítette a tanári kart a történtekről, a gyerekekkel egész nap pszichológusok foglalkoznak.
Errefelé az a szokás, hogy az ilyen nagy koncertekre az iskolák is buszokat szerveznek. Elképzelhető, hogy a két diákja is így jutott el a koncertre – mondta a tanárnő.
A cikk szerint a manchesteri magyarokat tömörítő Facebook-csoportot délelőtt ellepték az újságírók, mindenki tőlük szeretett volna információt kapni. A tagok azonban nem reagáltak ezekre a megkeresésekre, csupán egymás között beszélgettek és osztották meg, mi a helyzet a belvárosban.
Ebből derült ki, hogy a tömegközlekedés szinte teljesen leállt, taxit sem lehetett fogni. Egy Szegedről elszármazott fiatal nő például több mint két óra alatt jutott be délelőtt a munkahelyére. Rengeteg volt a rendőr, de a civil járókelő is az utcákon. Délutánra minden iskola elé rendőröket állítottak Manchesterben.
Egy magyar férfi 13 éve él az angliai Sheffieldben él, állatorvosként dolgozik. Szerinte van félnivalójuk, mert Sheffield is pont akkora, mint Manchester. A terrorfenyegetettség miatt a nagyvárosok védelmére fokozott figyelem irányul, ezért ő régóta tartott attól, hogy a kevésbé ellenőrzött vidéki településeken is próbálkoznak majd a terroristák – mondta.
Nemcsak a terrortámadás helyszínén, máshol is érezhető volt a készültség. Egy magyar nő egyhetes szabadságát töltötte itthon, Algyőn, kedden hajnalban utazott vissza a Glasgow melletti Coatbridge-be. Akkor még nem tudta, mi történt, így nem értette, miért van tele a repülőtér terrorelhárítókkal. Az útlevélkezelők sohasem beszélgettek eddig vele, de most megkérdezték tőle, hogy Skóciában él-e, és mivel foglalkozik.