Itthon hvg.hu 2017. május. 08. 14:07

Pesti Srácok-cikkel válaszolt a kormányzati csúcsszerv a szakújságíró megkeresésére

A Rogán Antal alá tartozó Kormányzati Tájékoztatási Központ elvileg a közt tájékoztatja. Hogy az adófizetők pénzéből működő sajtóelhárítók nem válaszolnak, húzzák az időt, másra válaszolnak, személyeskedve kioktatnak, már megszoktuk. Ám a kommunikációs csúcsszerv ezúttal új technikát vetett be az újságírók lerázására, ami csak a hivatkozott baráti lapnak lehet kínosabb, mint nekik.

Az idei költségvetés módosításával ötmilliárd forinttal – 27 milliárdra – növelték a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda költségvetését, pedig még el sem kezdődött a választási év. A beérkezett összeget aligha a tájékoztatás színvonalára fordítják, ha az alábbi esetből indulunk ki.

A Kreatív című reklámszakmai folyóirat újságírója múlt héten küldött kérdéseket a Rogán-tárca alá tartozó Kormányzati Tájákoztatási Központnak (KTK) a "plakáttörvényről", azaz a településkép-védelmi törvényre vonatkozó kormányrendeletben írtakról.

A szakújságíró három kérdésben foglalta össze, amire kíváncsi volt:

"A múlt hét pénteken a Magyar Közlönyben megjelent, a településvédedelemről szóló, 2016-os LXXIV. törvény végrehajtási menetét kijelölő 104/2017-es számú kormányrendelettel kapcsolatban szeretnék néhány kérdést feltenni.

- Kérdésem az lenne, hogy milyen szakmai okok indokolják, hogy a türelmi idő lejárta után, 2020-tól nem lehet ragasztani a plakátokat?

- Jelenleg egy építési hálón elhelyezett hirdetés akár több száz négyzetméter is lehet, a rendelet ehhez képest 9 nm-ben maximalizálja az ott megjelenő hirdetések méretét is. Ezen szabályozásban milyen okok játszottak közre?

- Egyeztettek-e szakmai szervezetekkel a rendelet megalkotása előtt?"

A KTK sajtósa néhány nap késlekedés után igen rövid választ küldött: "Megkeresése kapcsán ajánljuk figyelmébe az alábbi linket: http://pestisracok.hu/simicska-lajos-elegedetlen-megszunnek-varosokat-ellepo-plakaterdok/."

A kormány tehát kommunikáció címén a baráti média cikkét terjeszti. Még egy szakújságíró kérdésére is csak egy politikailag terhelt cikkel tudnak válaszolni (ami amúgy is nyilvános, tehát semmi érdemi segítséget nem ad az újságíró munkájához). Tény, hogy a KTK aktatológatójának így megspóroltak némi munkaidőt, de anyagi oldalon ez a puritánság még nem jelentkezett.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.