Itthon hvg.hu 2017. április. 08. 09:57

Gyurcsány a Nemzetnek: Orbán lop, Simicska lopott

A Magyar Nemzetnek adott interjút a DK elnöke, nem kímélte a lap tulajdonosát sem.

Hosszú interjút közöl a Magyar Nemzet Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnökkel, a Demokratikus Koalíció elnökével.

A válaszokból kiderül, Gyurcsány még mindig nem zárja ki, hogy újra kormányfőként vezesse az országot. Beszél arról is, hogy az ellenzék sikere nem rajta múlik szerinte, hanem az MSZP állt fel a tárgyalóasztaltól Botka László színre lépése után.

A volt miniszterelnök sok mindent homályban hagy, így például elmondja, hogy Lengyel Lászlóval mindig rosszban volt, de azt nem, hogy miért. Ugyanígy utal arra, hogy szerinte Orbán Viktort valamivel zsarolják az oroszok, ami biztosan közéleti, de lehet, hogy magánéleti dolog, ám erről sem tudunk meg közelebbit. Ahogy az sem derül ki, ki lehetett az a szocialista vezető, aki az őszödi beszédet kiadta az akkori ellenzéknek. Azt viszont biztosan állítja, hogy Orbán Viktor lop, mivel életét és családját nem tudná miniszterelnöki fizetéséből finanszírozni, ahogy vagyonosodására sincs magyarázat.

Gyurcsány keményen nekimegy Simicska Lajosnak, az interjút készítő Magyar Nemzet tulajdonosának, aki szavai szerint a bűn világának képviselője volt. Szó esik Polt Péter felelősségéről is, akit az ellenzéki győzelem után eltávolítana, ám taktikai okból nem árulja el, hogyan.

Gyurcsány a jelek szerint hisz abban, hogy a DK nagy frakcióval vesz majd részt a következő országgyűlés munkájában, és ekkor újragondolják a most fennálló bojkottot is. Mint mondja, a választás nem lesz fair és tisztességes az egyfordulós rendszer, a választókerületek átrajzolása és a brutális médiahelyzet miatt, de ettől még a győzelem lehetséges.

A teljes interjú a Magyar Nemzet oldalán olvasható.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.