A Szociológia és Kommunikáció Tanszék is kiállt a CEU mellett.
A BME Szociológia és Kommunikáció Tanszéke is csatlakozott azokhoz, akik nyíltan vállalják, hogy kiállnak a CEU mellett.
"A fenyegetettség rombol" című közleményében a tanszék azt írta, a felsőoktatási törvény tervezett átalakítása úgy tűnik, hogy megalapozottan váltja ki a fenyegetettség érzését, amelyet egyre többen szóvá tesznek.
"A CEU fontos része a hazai felsőoktatásnak. A magyar és külföldi oktatók, kutatók és hallgatók aktív tagjai a magyarországi és nemzetközi szakmai közéletnek, a CEU meghatározó központja a magyar tudományosságnak. Az intézmény ellehetetlenülése és esetleges megszűnése nemcsak az intézmény oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak lenne veszteség, hanem mindannyiunknak, különösképpen a hazai tudományos szakmai műhelyeknek" – írták.
A tanszék ezért szolidaritását fejezte ki a CEU-val és azt is közölték, szeretnék a segítségüket felajánlani ahhoz, hogy a CEU-ra és a hazai tudományosságra irányuló fenyegetettség elháruljon.
Korábban többek között az Oktatói Hálózat, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, az ELTE média szak, és a szakkollégiumok is kiálltak a CEU mellett, amelynek működését egy kedden benyújtott törvényjavaslat ellehetetlenítené. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája ellenben nem állt ki a CEU mellett, a szervezet elnöke azt mondta, szerintük időszerű volt a külföldi egyetemek működésével foglalkozni.