Az űrhajózás nem közlekedés, ezért kerül ki a budapesti múzeumból.
Schuminszky különleges kincseket ajánlott fel a Gyulaházán létrehozandó kiállításnak. Birtokában van például a szerencsétlenséget szenvedett Columbia űrsikló legénysége által aláírt képeslap, amelyet éppen a katasztrófa napján kapott kézhez. Van továbbá tubusos, zselésített cseresznyepálinka, amelyet Farkas Bertalannak készített a Magyar Konzervipari Kutatóközpont – ez állítólag elnyerte a magyar űrhajós társa és parancsnoka, Valerij Kubaszov tetszését is.
A gyűjtő a Népszavának azt mondta, az űrközpont vagy "space center" kifejezés nem szerencsés, hiszen nem fognak Gyulaházáról rakétákat indítani, csak egy múzeumi tárlatról volna szó. Azt is cáfolta, hogy hárommilliárdból készülne a kiállítás; mint mondta, ennek csak egy része jut az űrmúzeumra, a többi pénzt a régió más településeinek fejlesztésére fordítják.
A lap megkereste a Közlekedési Múzeumot, amelyhez eddig az űrhajózási tárlat tartozott, benne Farkas Bertalan űrhajójával. megkérdezték, mi értelme van az ország keleti csücskébe helyezni egy olyan kiállítást, amely Budapesten meglehetősen látogatott volt. A múzeum válasza szerint a megújuló kiállításon "a magyar emberek által a mindennapokban használt közlekedési módok, eszközök, a társadalomtörténet és a közlekedéstörténet kölcsönhatásai állnak majd a fókuszban". Ebbe az űrhajózás nem illik bele, mivel "az űrhajózás alapvetően nem közlekedési célokat szolgált".