Itthon Zelki Benjámin 2017. március. 14. 16:02

A BKK tömeges leépítésbe kezdett, az utasok is megérezhetik

Tömeges leépítés indult a BKK-nál. Sorban rúgják ki az embereket, már most több tucat érintettről tudunk, de a szám akár a 100 felé is közelíthet.

Többek között az utastájékoztatási, minőségellenőrzési, a jegyértékesítési és a forgalomirányítási területekről kellett távozniuk a munkavállalóknak. Az érintett területek éppen azok, melyek szűkítésének hamar és jól látható negatív hatása lesz a szolgáltatás színvonalára, azaz pl. a BKK-infó működésére, a pótlások olajozott kezelésére, a forgalmi változások alkalmával való utastájékoztatásra. De a hallomások szerint olyan munkatársaktól is megváltak, akik azt ellenőrzik, hogy megy-e a légkondi a buszokon, és tiszták-e a járművek.

A 2010-ben megalakult BKK nagy előnye az volt, hogy szervezettebbé és egy központból irányíthatóvá tette a budapesti közlekedést, és különböző jogköreivel színvonalasabb szolgáltatásra kényszerítette a BKV-t. A BKK 2014 óta tartó leépítési és szétszedési folyamatának hatására ez a tendencia ismét megfordult, ahogy ez a hónapok óta ki nem javított lámpaprogramokból és a dugóban álló villamosokból is látszik.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 10. 15:00

„Nem az az érdekes, hogyan ülsz, hanem hogy tíz-húsz percenként mozdulj meg” – minden, amit megtehetünk a gerincünk egészségéért

204 ország között Magyarország jár az élen a derékproblémák terén. Hogyan jutottunk idáig? Milyen képességeinket veszítjük el a kevés mozgás következtében, és miként befolyásolja a mentális állapotunk a mozgásszervi problémáinkat? Mi az az exercise snack, és miért kellene úgy, mint egy falat kenyér? Miért tévedés, hogy az úszás a gerincbetegek Szent Grálja, és hogyan kellene jól mozognunk? Ádám Judit gyógytornásztól és Almásy Csilla gyógytornász-fizioterapeutától szinte mindent megtudtunk a gerinc egészségmegőrzéséről, amit csak lehet.