Itthon 2017. február. 22. 11:15

Először ügynöközött le a Fidesz egy civil szervezetet

Google-keresésünk szerint most először használta a "migránspárti ügynökszervezet" kifejezést a Fidesz, ráadásul egy olyan szervezetre, amelyről korábban Németh Szilárd rezsibiztos alelnök még csak nem is beszélt.

Az Amnesty International épp a 2016-os jelentését mutatta be az emberi jogok helyzetéről, mikor megérkezett a Fidesz közleménye azzal a címmel, hogy a "migránspárti szervezet támadása borítékolható volt", a párt szerint "az Amnesty International egyike azoknak a migránspárti ügynökszervezeteknek, amelyek Soros György pénzéből működnek és a migránspárti erőket szolgálják."

Egyrészt a Fidesz most írta le először a "migránspárti ügynökszervezet" kifejezést – bár sejtettük, hogy ez jönni fog –, másrészt egy olyan szervezetet támadott meg, amelyet Németh Szilárd az emlékezetes megszólalásban kihagyott a felsorolásból. Bár Németh később azzal védekezett, a riporter sorolt fel három szervezetet – mint a TASZ, a Transparency és a Helsinki Bizottság –, ő csak rábólintott, de ettől még mások is szerepelhetnek a feketelistán.

A Fidesz sajtóosztálya legutóbb február 17-én még csak bevándorláspárti szervezetként emlegette az Amnestyt.

Az ügynökszervezet kifejezést amúgy orosz mintára a Jobbik próbálta meghonosítani itthon, amikor a kormánypárti sajtóban megjelent összeesküvés-elméleteket komolyan véve benyújtotta javaslatát a Parlamentnek a civil szervezetek külföldi támogatása ellen. A zsidó politikusok listázásáról elhíresült Gyöngyösi Márton és képviselőtársai az orosz módszert követve az "ügynök" bélyeget sütötték volna mindenkire, aki egymillió forintnál több külföldi pénzt kap. Ezt akkor a többség napirendre sem vette.

A Fidesz javaslata még formálódik arról, milyen arányú külföldi támogatás után kellene "külföldről finanszírozott szervezetként" regisztrálni magunkat a bíróságon. Erre a Helsinki Bizottság úgy reagált, ez Oroszországban évek óta gyakorlat. Az Amnesty is kap pénzt külföldről, azonban a 2016-os éves beszámolója alapján Soros alapítványa nincs köztük.

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.