Nem bontott szerződést a rendőrség azzal a céggel – a CBA egyik partnerével, a CBA L és F Kft.-vel –, amelynek szendvicsei részben felelősek lehetnek 126 rendőr megbetegedéséért.
Ahogy megírtuk, január elején tömeges megbetegedés söpört végig a déli határon szolgáló rendőrök között: akut gyomor- és bélpanaszokat, hányingert, hányást, hasmenést, hasi fájdalmakat tapasztaltak 126-an. És bár kórházba nem kerültek, a szolgálatból kiestek.
A Magyar Nemzet azt írja, hogy az emiatt elvégzett laborvizsgálatok eredményéről a rendőrség nem adott tájékoztatást, csak most, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivataltól tudták meg, hogy a megbetegedések nyomán négy Bács-Kiskun, Csongrád, illetve Békés megyei helyszínen voltak ellenőrzések. A szakemberek összesen 103 mintát vettek a kiskunhalasi Csipke Hotel Kft. Expressz éttermében, az AMO Bt. orosházi szendvicskészítő műhelyében és szegedi élelmiszercsomag-összeállító műhelyében, valamint a Hungaro-Food 2009 Kft. békésszentandrási húsüzemében.
Mint kiderült, az étteremben felszolgált párolt rizsben nagy mennyiségben, az orosházi szendvicskészítő műhelyben elkészített tavaszi felvágottban pedig alacsonyabb csíraszámban toxint termelő B. cereust lehetett kimutatni. E kórokozó, illetve a toxinja akut bélrendszeri tüneteket okozhat. A Nébih azt is megírta az MN-nek, hogy mivel az orosházi szendvicskészítő műhely, illetve a szegedi élelmiszercsomag-összeállító műhely "illegálisan – bejelentés, illetve külön engedély nélkül – működött, tevékenységüket azonnali hatállyal felfüggesztették".
Mindezek ellenére a rendőrség nem bontott szerződést a CBA L és F Kft.-vel, s az sem lépett – állítja az MN, hozzátéve: a cég azt közölte velük, hogy az alvállalkozóként bevont AMO Bt. által összeállított szendvicsekben nem is találtak kórokozót, annak üzemei pedig hatósági engedéllyel működnek.