Nemzetközi és európai elfogatóparanccsal keresik Gulyás Lászlót, a 4-es metró beruházásáért felelős DBR Metró Projektigazgatóság volt vezetőjét – állította a Magyar Nemzet.
Hat-nyolc bűncselekménytípus |
Az OLAF 4-es metró beruházásával kapcsolatos jelentése "már alapot adhat arra, hogy büntetőeljárás induljon ebben az ügyben" – mondta Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár csütörtökön a TV2 reggeli műsorában. A jelentésben szerinte hat-nyolc bűncselekménytípust sorol fel az OLAF, és az ügyészség döntése, ki ellen indít eljárást a "szövevényes nemzetközi bűnügyben". Az államtitkár az OLAF jelentésében foglaltakat úgy összegezte, hogy "ennek a 452 milliárdos beruházásnak nagyjából az egyharmadát ellopták". Ki kell deríteni, hogy hová kerültek ezek a pénzek és vissza kell szerezni – tette hozzá. |
A körözésről Polt Péter legfőbb ügyész tájékoztatta Szabó Tímea független országgyűlési képviselőt egy írásbeli kérdésére adott válaszban – írta a Magyar Nemzet.
Polt Péter a válaszban nem nevezte meg a külföldön is keresett személyt, de a Magyar Nemzet szerint Gulyás Lászlóról, Demszky Gábor volt SZDSZ-es főpolgármester egykori bizalmasáról van szó.
A Magyar Idők rákérdezett az ügyészségnél, kiről van szó, de erre a nyomozás érdekeire tekintettel nem válaszoltak.
Szabó Tímea, a Párbeszéd politikusa egyébként arra volt kíváncsi, miért nem történt érdemi előrelépés az elmúlt hat év során a 4-es metróval kapcsolatos nyomozásban, miközben a Csalás Elleni Európai Hivatal (OLAF) rövidebb idő alatt lezárta a saját vizsgálatát.
Polt Péter azt írta, az ügyben először 2009 decemberében indítottak nyomozást, amit három év múlva „részben bűncselekmény, részben bizonyítottság” hiányában megszüntettek.
A 2011-ben indított Alstom-nyomozásban három gyanúsítottat múlt októberben kihallgattak.
Gulyást a Magyar Nemzet szerint őrizetbe vették, de előzetes letartóztatását a bíróság elutasította. Az egykori DBR-igazgató külföldre távozott, ezért a fővárosi Alstom-bizottság sem tudta meghallgatni.