Itthon hvg.hu 2017. január. 27. 12:59

Megszűnhet a felsőoktatás Békéscsabán

A Szent István Egyetem megválna a békéscsabai campusától, a város több más egyetemmel is tárgyal, hogy odavigyék egyes képzéseiket.

Meg akar válni a Szent István Egyetem a főleg gazdasági és pénzügyi képzéseket nyújtó békéscsabai campusától – írja az Eduline. Az első hírek tavaly novemberben röppentek fel a gazdasági kar megszüntetéséről, de a lap szerint felmerült az is, hogy szeptemberben már nem is indítana új képzést a SZIE Békéscsabán.

Az intézmény honlapján végül megjelent egy anyag, ami a 2017-es évben induló képzéseket sorolta fel, bár az andragógia képzést már egyik felsőoktatási intézmény sem hirdetheti meg 2017-re. A felvételi során megjelölhető szakokat végül decemberben frissítették, de az intézmény sorsa továbbra sem volt tisztázott.

A békéscsabai önkormányzat pénteki ülésén Szarvas Péter polgármester elmondta, a 2018-as őszi képzéseket illetően "vonakodnak pozitív döntést hozni", ezért tárgyalásokat kezdtek a Szegedi Tudományegyetemmel, amely hajlandó lenne felsőfokú szakképzést indítani Békéscsabán, bár ekkor sem maradna alapszakos képzés a városban.

Tárgyalnak mások mellett az Óbudai Egyetemmel is, az intézmény nyitott arra, hogy a nyomdász szakirányú képzése gyakorlati helyszíne Békéscsabán legyen, de arról is egyeztetnek, hogy esetlegesen egyes képzéseket teljes egészében a békési megyeszékhelyen folytasson az intézmény.

Az ülésen végül a testület egyhangúlag megszavazta, hogy a város elkülönít 25 millió forintot az egyetemnek, amelynek felhasználásáról később döntenek.

További részletek a békéscsabai kar jövőjéről az Eduline.hu-n!

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2025. január. 11. 20:00

„Amúgy a nők is káromkodnak” – interjú cserihannával és Lenkkével

Egyre több női előadó tör be a magyar popzenébe, érezhető egyfajta „girl power” a területen. Nemrég jött ki például cserihannának (polgári nevén Cseri Hannának) Hirtelen mélyül, Lenkke_-nek (Fehér Lili) pedig Törik a beton címmel új albuma, ennek apropóján nemcsak a dalokról és a csajos zenékről, hanem a Z generációról, a káromkodásról és a kommentekről is beszélgettünk.