Itthon hvg.hu 2017. január. 21. 16:05

Rengetegen ajánlottak fel szállást és más segítséget a diákok hozzátartozóinak

Több szülő is elindult Olaszországba, sokan támogatják őket és a túlélőket.

A Szinyei Merse Pál Gimnázium Facebook-oldalán sorozatosan ajánlanak fel többrétű segítséget a buszbalesetben érintett diákok családtagjai számára.

A legtöbb felajánlás szálláslehetőség vagy tolmácsolás formájában érkezik, magánszemélyek, nyelviskolák, fordítóirodák. Van olyan aki a repülőjegyek foglalásában, mások autós fuvarral segítenének a hozzátartozóknak.

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara több tagja szakmai segítséget ajánlott fel azoknak a kórházaknak, ahová szállítják majd a sérülteket. Ápolók, műtősök, asszisztensek, gyógytornászok jelentkeztek, hogy itthons segíthessék a túlélők felépülését.

Gyertyás emlékezés az áldozatokra a Szinyei Merse Pál Gimnáziumnál

Folyamatosan érkeznek a diákok, rokonok, tanárok, emlékezők a fővárosi gimnázium épülete elé. Már több mint hatvanan gyűltek össze. Sokan gyertyát gyújtottak a buszbalesetben elhunyt társaik emlékére. Megrendülten, sírva emlékeznek.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.