A 25 milliárd forint költségvetésből épülő Pannon Kert megnyitását korábban szintén 2017-re tették, de ez várhatóan átcsúszik 2018-ra.
Idén ősszel megnyílhat az egykori Vidám Park egy részén épülő Mesepark. Az örök ligeti vetélytárs 2013 szeptemberében zárta be kapuit, területét az állatkert kapta meg egy 2012-es fővárosi határozat értelmében. A Fővárosi Állat és Növénykert (FÁNK) rövid és hosszú távú koncepciót dolgozott ki a hasznosításra, illetve a fejlesztésre. A rövid program volt a Hol nem volt park. A hosszú távú cél két park – Mese-, illetve Pannon Park – kialakítása a bekebelezett területen. A Mesepark projektre 2014-ben adta áldását a főváros, majd nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházássá nyilvánították és a Belügyminisztérium 500 millió forintot adott rá.
Az összesen 16 milliárdos fejlesztés első lépéseként megvalósuló Mesepark egy új típusú szabadidő, illetve családi élménypark, amelyet az Állatkert gazdasági udvarában, illetve a volt vidámparki terület ehhez közelebb eső részén alakítanak ki. Az egész évben látogatható létesítmény az állatkert reményei szerint komoly kulturális és turisztikai vonzerővel bír majd. A fő célcsoport a 3-10 éves korosztály. Az új létesítmény mintegy 15 ezer négyzetméteren idézi meg a magyar népmesék állathőseit. A park része a 2700 négyzetméteres mesevár, amelyben interaktív belső kiállítóteret alakítanak ki. (A felkért tanácsadók ennél nagyszabásúbb tervekkel rukkoltak elő, főként a multimédiás játékok terén, de ezek megvalósítása jócskán meghaladta volna a rendelkezésre álló költségkeretet.) Sok fejfájást okoztak a kedvelt animációs sorozathősökhöz kapcsolódó tulajdonjogok, a vízipók-csodapókot nem is sikerült megszerezni.
A Meseparkban ezen felül állatsimogatók, játszótéri és játszóházi, témaparki, mutatványos elemek, valamint gyermek-lovarda, póni istálló, magyar majorság, elvarázsolt kastélykert és a Madárkórház is helyet kap.
Az állatkert 100-140 ezres látogatószám növekedést, illetve ehhez kapcsolódóan cirka 70 millióval több bevételt vár a létesítménytől ebben az évben. Ezt várhatóan teljes egészében elviszi az üzemeltetési költség.
A Meseparkra vonatkozó belépőkről egyelőre nincs új információ. A korábbi elképzelés az volt, hogy a Pannon Park megnyitásáig állatkerti belépővel lehet látogatni, de a játékokra külön jegyet kell váltani. A Pannon Park megnyitása után az állatkert, a Mesepark és a biodóm mindegyikéhez önálló jegy szükségeltetik majd, illetve az egészre váltható lesz kombinált jegy. Ez utóbbi árára még elképzelés sincs. A Meseparkba szóló önálló jegy az állatkerti belépőnél várhatóan olcsóbb, míg az ősvilág annál drágább lesz.
A 25 milliárd forint költségvetésből épülő Pannon Kert megnyitását korábban 2017-re tették, de ez várhatóan átcsúszik 2018-ra. (A Mesepark is csúszott egy évet.) A Pannon Ősvadon részeként megvalósuló két hektáron elterülő hatalmas biodóm egy zöldtetővel fedett, nagy belmagasságú – átlagosan 20, de helyenként 40 méteres – szubtrópusi csarnok állatokkal, növényekkel, vízi szafárival, kalandpályával és a vele összekötött Pannon-tenger akváriummal. A Széchenyi Fürdő eddig hasznosítatlanul elfolyó termálvizével fűtött csarnokot 1,5 hektáron elterülő állatkifutók vennék körül. Az élménypark szélén – részben a vidámparki parkoló helyén – 500 férőhelyes parkolót alakítanak ki.