Bár a Terror Háza közleménye szerint a rendszerváltás utáni magyar emlékeket is gyűjtik, a volt népszabisokat képviselő egyesület elnöke másféle üzenetet lát a Népszabadság-embléma begyűjtése mögött. Közben a lap munkatársai kérték a Mediaworks vezetőjétől a Népszabadság névhasználati jogait.
A Bécsi úti Mediaworks-székházról eltávolított Népszabadság-feliratot a Terror Háza Múzeumba viszik – írtuk kedden. A múzeum Facebook-oldalán politikailag korrekt magyarázatot adtak a döntésre, azt írták, gyűjtik a 20. századi és a rendszerváltás utáni magyar történelem közpolitikai jelentőségű tárgyi emlékeit. Így már elvileg indokolható, hogy az 1992-ben készült feliratot miért gyűjtik be.
A Népszabadság Zrt. Dolgozóinak Egyesületét vezető Kelen Károly azonban a Magyar Nemzetnek azt mondta, ha a Terror Háza Múzeumban kerül a felirat, az "az Orbán-terror áldozatait" jelképezi majd.
Orbán küldött még egy Soros-poént a kitessékelt újságíró után Brüsszelben
Miután a volt Népszabadság újságíróját Orbán Viktor sajtófőnöke kiküldte az EU-csúcs utáni sajtótájékoztatóról, a miniszterelnök egy rövid viccben érzékeltette a hallgatósággal, hová is tartozik a szerintük csak blogírónak minősülő Halmai Katalin.
Kelen Károly azt is elmondta, az egyesület levélben kereste meg Liszkay Gábort, a beszántott lapot kiadó cég vezérigazgatóját, hogy adja át a Népszabadság névhasználati jogait. A kiadó korábban egyértelművé tette, hogy nem akarja újraindítani a decemberben hivatalosan is megszüntetett lapot. Elvben tehát teljesíthetnék az egykori dolgozók kérését.
A lapszöktető: hogy lett Liszkay Gábor a fideszes média kulcsfigurája?
Középszerű intellektus, érdektelen személyiség, de van egy specialitása, amit Révai József óta ő tud a legjobban: pártlapot készíteni - ilyen arc rajzolódik ki Liszkay Gábor portréjából. Tizenöt évig volt a Magyar Nemzet tulajdonos-főszerkesztője, de csak akkor írt cikket, ha megtámadták, tíz évig tévéje is volt, képernyőre mégsem vágyott.