Először mondta el véleményét a nyilvánosság előtt az úszószövetség és a sportág helyzetéről Verrasztó Zoltán, a Jövő SC elnöke, akinek lánya és fia – Evelyn és Dávid – kiállt Hosszú Katinka mellett, amikor az változásokat sürgetett a magyar úszósportban.
Moszkva olimpiai ezüst- és bronzérmese szerint nem lehet elvitatni Gyárfás Tamás, a lemondott szövetségi elnök érdemeit, aki rossz helyzetben vette át a sportágat, és nagy eredményeket ért el, sok pénzt és sok lehetőséget – például a vizes vb megrendezésének jogát – szerzett. Ugyanakkor
a vezetési stílusa, és minden, amit tett, kezdett a visszájára fordulni, aminek az egyik oka az, hogy azt gondolta, úszni is tud."
Verrasztó Zoltán úgy látja, hogy Gyárfás addig sem túl demokratikus vezetői módszerei az utóbbi időben "enyhén szólva antidemokratikusak lettek". Ez azonban addig nem okozott gondot, amíg volt egy olyan páros – Ruza József és Kiss László –, amely erősen képviselte vele szemben a szakmai oldalt. Amióta azonban az irányítás az elnök kezébe került, az elnökség kisebb lett, a választás pedig irányított – magyarázta.
"Amit a fiatalok írtak, abban alapvetően igazuk van" – jelentette ki Verrasztó Zoltán, aki szerint okos ötlet volt az elnök lemondása a magyar úszósport érdekében. Úgy látja, hogy a sportágban az utóbbi években beindult folyamatok nem a megfelelő irányba tartanak: a kifelé szépen mutató programok üresek, a nagy egyesületeket szétverték, mert féltek az erejüktől, Budapesten pedig nincs igazán lehetőség edzeni, ami egy vb előtt nonszensz.
Verrasztó szerint abban is igazuk van Hosszú Katinkáéknak, hogy a demokratikus működés mellett kiszámíthatónak is kell lennie a szövetségnek: a versenyzőknek tudniuk kell, milyen lehetőségekkel számolhatnak.
"Nem értem, hogy lehetséges, hogy a felnőtt válogatott legjobb tíz versenyzője ugyanazt az összeget kapja most, mint 2013-ban, miközben az úszásban most 6x annyi pénz van" – mondta a klubelnök. Azt is felvetette, hogy a szövetség most évente csupán egy külföldi verseny költségeit állja a versenyzőknek, amikor ő a hetvenes-nyolcvanas években áprilisban már a negyedik ilyen megmérettetésére utazott a szervezet finanszírozásával. "Persze, hogy tiltakozik az élmezőny. De nem a pénzről van szó, hanem a lehetőségekről" – fűzte hozzá.
Verrasztó szerint a sport mára sok mindenben túlhaladta a hazai állapotokat, ő például nem látja indokoltnak a szövetségi kapitányi poszt fenntartását. Úgy gondolja, hogy a szövetség élére társadalmi elnök kellene, vagy egy olyan erős ember, aki tud segíteni, de nem a szervezetre telepedve. A legfontosabb posztnak pedig a főtitkárit tartja, amelynek betöltője az irányvonalakat tisztázva lehetőségeket teremthetne.
Megjegyezte azt is, hogy egyetért Tóth Ákossal: Gyárfás után az elnökségnek is fel kellene állnia.