2016. december. 03. 15:57 MTI Utolsó frissítés: 2016. december. 03. 16:00 Itthon

Előzetesbe kerülhet az ittasan lövöldöző rendőr

Több lövést adott le csütörtökön egy csepeli társasházban.

Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a tárgyalás után azt mondta, szökés, elrejtőzés, a bizonyítás megnehezítése miatt rendelte el a bíróság az ügyészi indítvánnyal megegyezően a kényszerintézkedést. Hozzátette: a gyanúsított és védője fellebbeztek, így a döntés nem jogerős.

A Fővárosi Főügyészség pénteken közölte, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság hivatásos állományú tagja egy XXI. kerületi társasház földszintjén szolgálaton kívül, ittas állapotban szóváltásba keveredett a társasház házkezelőjének alkalmazottjával.

Ezt követően a rendőr engedéllyel tartott lőfegyverével több lövést adott le a lépcsőház plafonjába, majd ezután célzottan a sértett irányába sütötte el a fegyverét, aki a tűzlépcsőház ajtaját éppen becsukta. A lövedék nem találta el a férfit, átfúródott a tűzlépcsőház ajtaján és a falban állt meg.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a honlapján közölte, hogy felmondással megszűnt a férfi jogviszonya és büntetőeljárást indítottak ellene. A Budapesti Nyomozó Ügyészség emberölés kísérlete miatt nyomoz.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2025. május. 07. 20:00

Kösz, jól: A merevedési zavar tünet, nem betegség

Ki érzékeny a szexuális kudarcra? Mi a szexuális egészség? Milyen mindennapi dolgok befolyásolják a reprodukciós képességet? Baj, ha kevesebbet szexelnek a fiatalok? Tényleg árt a kerékpározás, a kontaktsport, vagy a szauna? A spontán szex a legjobb? Ezekről a témákról is szó esett a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.