Itthon MTI 2016. november. 21. 06:40

"Pénzért a szeretteit is eladná?" - Rogán kellemetlen kérdést kap ma

Hétfőn 13 órakor kezdődik az ötnapos ülés a parlamentben: Bánki Erik a Fideszből alákérdez a jövő évi adócsomagnak, a szocialisták a lakhatási probléma miatt aggódnak, a Jobbik Rogán Antal ügyeit firtatja, az LMP nukleáris kérdéseket feszeget.

Egyebek mellett a kormány új adócsomagjáról, a hajléktalanok helyzetéről és a lakhatási támogatásokról is interpellálják a kormány tagjait a képviselők az Országgyűlés hétfői ülésnapján.

A Ház soron következő ötnapos ülése ezúttal is 13 órakor kezdődik napirend előtti felszólalásokkal, amelyeket az interpellációk követnek két órában, majd azonnali kérdések hangozhatnak el.

A Párt kérdései a Kormánynak

A parlament honlapján elérhető információk alapján az interpellációs időszakban a fideszes Bánki Erik arról kérdezi a nemzetgazdasági minisztert, hogyan segíti a családokat és a vállalkozásokat a jövő évi adócsomag, míg a KDNP-s Hoffmann Rózsa arra vár választ Balog Zoltán emberierőforrások-minisztertől, hogy milyen intézkedéseket tesz a kormány a hajléktalanok védelméért. 

A pártok kérdései a kormánynak

Ellenzéki oldalról a szocialista Korózs Lajos szintén Balog Zoltánhoz fordul, azt kérdezve, hány embernek "kell még halálra fagynia", hogy a kormány végre belássa, nem elégséges a lakhatási problémákra fordított állami források mértéke. A Jobbik padsoraiból Apáti István azt kérdezi a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antaltól, hogy "pénzért a szeretteit is eladná?", míg az LMP-s Szél Bernadett a nemzeti fejlesztési minisztertől vár választ arra, hogy "meddig hazardírozik a kormány a nukleáris energiával".

Az ülésnap végén a másnap elfogadni tervezett javaslatok utolsó vitáit bonyolítják le a bizottsági összegző jelentések tárgyalásaival. Kedden 16 előterjesztésről szavaz a Ház az új alkotmánybírók megválasztása előtt.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.