Itthon hvg.hu 2016. november. 10. 15:58

Végre kiderült, Orbánék miért nevezik professzornak Pharaont

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki Kormányinfóján derült fény a titokra.

Az Index újságírója kérdezett rá Lázárnál, hogy Orbán Viktor a parlamentben miért nevezte "professzornak" az FBI által körözött szaúdi üzletembert. Kiderült, maga Lázár is így nevezte Ghaith Pharaont a Népszavának adott interjújában, csak nem emlékezett rá: "úgy látszik, ragadós a példa". Bevallása szerint valahol mintha azt olvasta volna, hogy van ilyen címe a kastélyvásárló Pharaonnak.

Lázár azt is állította: Pharaon teljesen szabályosan jutott be Magyarországra. Sőt, véleménye szerint az Egyesült Államok is láthatta Pharaon schengeni vízumkérelmét. De Lázár szerint ez nem zárja ki, és nem erősíti meg, hogy ez a Pharaon az a Pharaon, akit az amerikaiak keresnek.

Seregélyesi Kisbíró Falulap

A vízumkérelemben szereplő születési évszám nem egyezett meg az FBI körözésben lévő születési dátummal – magyarázta Lázár. Ha az amerikaiak jelentkeztek volna, akkor Pintér Sándor azonnal intézkedett volna, tette hozzá. Lázár nem érti, hogy az amerikaiak miért jobbikos parlamenti képviselőknek szóltak Pharaon miatt, és miért nem a magyar hatóságoknak.

Egy újságírói kérdésre Lázár elmondta, hogy Pharaonnak november 1-jétől nincsen érvényes vízuma.

Hirdetés
Gazdaság Ballai Vince 2025. május. 02. 13:30

A klímaváltozás buszán ülünk, féktávolságon belül van a fal, mindenki előtt van gáz- és fékpedál – ön épp melyiket nyomja?

A címben kissé átdolgozva idézett metaforát Zlinszky János biológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára hozta egy minapi beszélgetésen, amin Gelencsér András kémikussal és Ürge-Vorsatz Diána fizikussal beszélte át a klímaválság helyzetét. Szó esett a polikrízisről, a fogyasztás szent tehenéről, a zöld diktátorokról és a nemnövekedésről. Mit tehetnek a politikusok, a társadalom, az egyének és a kutatók? Sokféle kérdésre sokféle válasz jött a keresztény tanításból kiinduló biológustól, a borúlátó levegőkémikustól és az optimista fizikustól.