Az ellenzéknek hosszú idő óta először sikerült - természetesen a sajtó segítségével – rákapaszkodni egy olyan, a kormány számára kínos témára, amire a legütőképesebb kormányzati reakció is az volt: nem biztos, hogy ez a Pharaon, az a Pharaon. Úgy tudjuk, a hétfői nemzetbiztonsági ülésen erről is kérdezhették volna a szakszolgálatokat, de a szocialistákon kívül minden ellenzéki párt képviselőjének akadt jobb dolga.
A Magyar Narancs éppen tegnap este fogalmazta meg, melyek azok a releváns kérdések, amelyek a parlamenti ellenzék a nemzetbiztonsági bizottság kihelyezett ülésén feltehetne a miniszterelnök házának szomszédságában ingatlant vásároló, nemzetközi körözés alatt álló Ghaith Pharaon magyarországi tevékenységével kapcsolatban. Ha mást nem, megkérdezhetnék arról is, miért tárgyalt Pharaon ügyvédje a miniszterelnök vejével, Tiborcz Istvánnal.
Magyar üzletei miatt bukhat a 25 éve keresett Pharaon?
Jachtjával háborítatlanul szeli a tengereket, bár elvileg a fél világ üldözi már 25 éve. Nálunk üzletel, de azt állítják, az nem ő. Ha mégis, akkor majd elfogják. Nem könnyű követni Ghaith Pharaon sztoriját, eddig mindig bottal ütötték a nyomát, de azt ígérjük, elkapjuk, ha felbukkan.
A nemzetbiztonsági bizottság hétfőn ült össze, remek alkalom nyílt tehát, hogy akár erről az ügyről megkérdezzék a kormánypártokat, akár a bőnyi rendőrgyilkosság ügyében arról, hogy miért került egy rendőr életébe az, hogy a nyomozóiroda nem kérte a TEK segítségét a fegyvert tartó férfi házának átkutatásához.
Fél órán át nem tudták kihozni a meglőtt rendőrt Bőnyön
A hvg.hu exkluzív részleteket tudott meg a bőnyi lövöldözés körülményeiről. A Győrkösék házának átkutatásáról szóló határozatban például már szerepelt, hogy gépfegyver is lehet odabent, így indokolt lett volna a különleges eljárás. Múlt hét szerdán, reggel nyolc óra után alig pár perccel riasztották a Terrorelhárítási Központot Bőnyről, ahol a Nemzeti Nyomozó Iroda kiemelt főnyomozója, Pálvölgyi Péter már súlyos fejsérüléssel feküdt Győrkös István házában, de még élt.
Ehelyett az ellenzéki képviselők többsége egyszerűen nem ment el a bizottság kihelyezett ülésére az Információs Hivatal épületébe. Szél Bernadett az LMP sajtóoszálya szerint már visszatért szabadságáról, de magánjellegű okok miatt nem vett részt az ülésen, Mirkóczki Ádám, a Jobbik illetékese pedig a párt rendkívüli frakcióülésén vett részt, ahol az alkotmánymódosítás holnapi szavazása miatt kötelező volt a részvétel.
A bizottság szocialista elnöke legalább ott volt. Hamarosan az is kiderül, kaptak-e érdemi válaszokat – már ha tettek fel érdemi kérdéseket.