A magyar hatóságok két éve megkérdezték, hogy adjanak-e vízumot Ghaith Pharaonnak, de senki nem tiltakozott - mondta a miniszterelnökséget vezető miniszter.
Magyarországon olyan tevékenységet nem végzett Ghaith Pharaon, a szaúdi milliárdos, amely a magyar nemzetbiztonsági érdekekeinket sértette volna - mondta Lázár János a csütörtöki kormányszóvivői sajtótájékoztatón.
Magyar üzletei miatt bukhat a 25 éve keresett Pharaon?
Jachtjával háborítatlanul szeli a tengereket, bár elvileg a fél világ üldözi már 25 éve. Nálunk üzletel, de azt állítják, az nem ő. Ha mégis, akkor majd elfogják. Nem könnyű követni Ghaith Pharaon sztoriját, eddig mindig bottal ütötték a nyomát, de azt ígérjük, elkapjuk, ha felbukkan.
Lázár elmondta, hogy Pharaon két évvel ezelőtt folyamodott vízumkérelemért a magyar hatóságokhoz, a bejrúti nagykövetségen amely megadása előtt Magyarország megkérdezte több partnerét, köztük az Egyesült Államokat, Szaúd-Arábiát és európai országokat (többek között Svájcot, Ukrajnát) is arról, hogy sérti-e az érdeküket, ha a kérelmező belép a schengeni területre. Németország azt jelezte, hogy az ő érdeküket nem sérti, az Egyesült Államok és Szaúd-Arábia pedig azóta sem válaszolt, pedig ennek két éve - mondta Lázár.
Azt is hozzátette, hogy a vízum megadása után, 2015-ben Pharaon járt Magyarországon, és fél évvel ezelőtt történt is kapcsolatfelvétel az amerikai féllel, meg az Interpollal, megerősítették, hogy körözik a férfit, így ha még egyszer belépne az országba az Interpol által körözött milliárdos, akkor letartóztatnák. Pharaonról éppen most derült ki az a furcsa egyezés, hogy éppen akkor kötött ki jachtjával a spliti kikötőben, amikor az Orbán Viktor-közeli Mészáros Lőrinc is ott parkolt a hajójával.
Becsöngettünk Pharaonhoz Budapesten
Újságíróink elmentek ahhoz a villához, amely a BM szerint is Ghaith Pharaoné, és halált megvető bátorsággal megnyomtuk a világszerte körözött milliárdos csengőjét. Megpróbáltunk kapcsolatba kerülni azzal a személlyel, akit több ország rendőrsége is köröz, és 2015 októbere, Seregélyes előtt 25 évig nem örökítette meg a sajtó.