A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a kormányban is érezték, hogy problémás Tasnádi előléptetése. Tasnádit Pintér Sándor belügyminiszter előterjesztésére léptették elő.
Kínos és kellemetlen. Több mint furcsa
- mondta Lázár János, mikor arról kérdezték, mennyire volt ízléses, hogy október 23-án, az 1956-os forradalom és szabadságharc kezdetének 60., valamint a köztársaság kikiáltásának 27. évfordulója alkalmából rendőr altábornaggyá léptették elő a korábbi III/II-es Tasnádi László rendőr vezérőrnagyot, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkárát. Tasnádit ugyan Áder léptette elő, de az egészet Pintér Sándor belügyminiszter kezdeményezte.
Mindenki érezte
"27 évvel 1989 után visszamenni az akkori helyzethez, az jogilag nagyon gyenge lábakon áll" - tette hozzá a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Lázár elmondta, Tasnádi előléptetése nem azért történt meg, mert a kormány szerint ez nem probléma. Mint elmondta, mindenki érezte, hogy ez így nincs rendjén, Orbán Viktorral is beszélt erről a kérdésről.
Tasnádi László állambiztonsági múltájól a HVG számolt be 2014. júniusában. Tasnádi Volán-ügyintézőként kezdte karrierjét és innen jutott a Belügyminisztérium (BM) rendészeti államtitkári bársonyszékébe. A nyugalmazott rendőr dandártábornok 1978-ban szerelt fel a BRFK-hoz, ahol hivatalos életrajza szerint alosztályvezetőként dolgozott.
Nincs miért lemondania
Nincs miért lemondania, ezért nem is teszi meg - közölte két éve Tasnádi László, aki azt állította, nem jelentett senkiről. "60 éves vagyok, családom van, fiatalkoromban sportoltam, a hírekben megjelentek szerint a BRFK-ra kerülve kémelhárítással, majd terrorelhárítással foglalkoztam. Ez után hírszerzési tevékenységet végeztem, de senkiről nem jelentettem. Becsülettel végeztem a munkámat:"
Arra a kérdésre, hogy nem volt-e kínos kémelhárítóként dolgozni, Tasnádi azt felelte, hogy "az is egy szakma". Mint mondta, amikor kinevezeték, állambiztonsági múltja mindenki számára ismert volt.