Itthon hvg.hu 2016. október. 27. 11:15

A Népszabadság újságírója szerint már nyár közepén eldőlt a lap sorsa

Gergely Márton főszerkesztő-helyettes kizártnak tartja, hogy a Népszabadságot kiadó Mediaworks új tulajdonosai újra indítsák a lapot.

Gergely Márton, a Népszabadság főszerkesztő-helyettese szerdán az ATV-ben beszélt a lap kiadójának eladásáról és annak körülményeiről. Gergely szerint a Mediaworks eladásáról szóló megállapodás már június 16-a előtt megköttetett. Erre utal, hogy a keddi adás-vétel során kiderült, egy bizonyos Pintér Andrea már június közepe óta tagja az igazgatóságnak és az új tulajdonos megbízásából ellenőrzi, hogy a Mediaworks nem cselekszik-e a vásárló érdekeivel szemben.

Felérne egy hullagyalázással

- mondta Gergely a Népszabadság újraindításának lehetőségéről, hozzátéve, hogy szerinte erre nem kerül majd sor. Az újságíró szerint Orbánék azért növelik folyamatosan a hatalmukat, mert az október 2-ai kvótanépszavazás alapján is azt gondolják, megtehetik. “Nincs olyan ügy, ami rájuk éghet, és ez egészen addig így lesz, amíg el nem csúsznak egy banánhéjon. “

Gergely Márton az eltüntetett Népszabadság-archívum kapcsán elmondta, hogy a nemrég elhunyt Ferenczi Krisztina cikkeit sem lehet elérni, pedig az oknyomozó  újságíró az elmúlt tíz évben folyamatosan dokumentálta, hogyan gyarapította vagyonát Orbán Viktor Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester segítségével.

“Most sajtótörténeti fontosságú cikkeit épp Mészáros tartja lakat alatt. Ez ma Magyarország” 

 írja Facebook-oldalán a népszabis újságíró.


Orbán sajtófőnöke üzent a Népszabadságot megvédő Szőcs Gézának

A volt kulturális államtitkár szerint a lap archívuma magyar kultúra részét képezi. Havasi Bertalan erre úgy reagált, hogy vannak, akik hiányolják a balos szubkultúrát.

Hirdetés
Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.