Itthon hvg.hu 2016. október. 27. 11:15

A Népszabadság újságírója szerint már nyár közepén eldőlt a lap sorsa

Gergely Márton főszerkesztő-helyettes kizártnak tartja, hogy a Népszabadságot kiadó Mediaworks új tulajdonosai újra indítsák a lapot.

Gergely Márton, a Népszabadság főszerkesztő-helyettese szerdán az ATV-ben beszélt a lap kiadójának eladásáról és annak körülményeiről. Gergely szerint a Mediaworks eladásáról szóló megállapodás már június 16-a előtt megköttetett. Erre utal, hogy a keddi adás-vétel során kiderült, egy bizonyos Pintér Andrea már június közepe óta tagja az igazgatóságnak és az új tulajdonos megbízásából ellenőrzi, hogy a Mediaworks nem cselekszik-e a vásárló érdekeivel szemben.

Felérne egy hullagyalázással

- mondta Gergely a Népszabadság újraindításának lehetőségéről, hozzátéve, hogy szerinte erre nem kerül majd sor. Az újságíró szerint Orbánék azért növelik folyamatosan a hatalmukat, mert az október 2-ai kvótanépszavazás alapján is azt gondolják, megtehetik. “Nincs olyan ügy, ami rájuk éghet, és ez egészen addig így lesz, amíg el nem csúsznak egy banánhéjon. “

Gergely Márton az eltüntetett Népszabadság-archívum kapcsán elmondta, hogy a nemrég elhunyt Ferenczi Krisztina cikkeit sem lehet elérni, pedig az oknyomozó  újságíró az elmúlt tíz évben folyamatosan dokumentálta, hogyan gyarapította vagyonát Orbán Viktor Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester segítségével.

“Most sajtótörténeti fontosságú cikkeit épp Mészáros tartja lakat alatt. Ez ma Magyarország” 

 írja Facebook-oldalán a népszabis újságíró.


Orbán sajtófőnöke üzent a Népszabadságot megvédő Szőcs Gézának

A volt kulturális államtitkár szerint a lap archívuma magyar kultúra részét képezi. Havasi Bertalan erre úgy reagált, hogy vannak, akik hiányolják a balos szubkultúrát.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?