Itthon HVG 2016. október. 21. 05:30

Tarlós: Nem óriásplakátok döntik el a választásokat

Nem zárható ki, hogy valakik spekulálnak a Római-parti telkekkel - mondta a HVG-nek adott interjúban Tarlós István főpolgármester.

Engem nem lehet a szőnyeg szélére állítani - mondja Tarlós István a HVG-nek arról, hogy a budapesti választókat nem sikerült mozgósítani a népszavazás előtt. A főpolgármester az egészet a Fidesz belügyének tekinti, de a kerületeket vezető fideszes polgármestereket sem tartja felelősnek azért, mert alacsony volt a részvétel.

Az óriásplakátokat mint hirdetési felületeket egyébként sem szerette sosem, és nem is ezek alapján dőlnek el szerinte a választások, ezért nem sajnálja, ha kevesebb lesz belőlük az után, hogy a közterületi reklámpiac átszabására készül a kormány.

A főpolgármester a Római-parti mobilgát terveiről is beszélt, és azt mondja, nem zárja ki, hogy valakik spekulálnak a római-parti telkekkel – az Orbán Viktor-közeli Garancsi Istvánt hozták hírbe ezzel – de ő nem támogatja ezt, és ha a kerület által a területre elrendelt változtatási tilalmat fel akarnák oldani, ő azt megvétózná.

A fővárosi buszbeszerzésről az interjúban azt mondta, képtelenség, hogy emiatt leálljon a 3-as metró felújítási folyamata, és bízik a miniszterelnökben, akivel tárgyalt is erről a múlt héten. Igaz, azóta kiderült, hogy a busztendert megsemmisítették, így Tarlós elképedésének adott hangot, és levelet írt a miniszterelnöknek. Akiről a HVG-nek adott interjúban azt mondta, 2006 óta politikai szövetség van kettejük között, és ő az a kormányból, aki a legtöbbet segít Budapestnek.

Az interjút teljes egészében a legfrissebb HVG-ben olvashatják.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.