Itthon hvg.hu 2016. október. 20. 12:08

Ezért húztak mobilvécé-falat a Nyugati biciklitárolója elé

Reagált a hvg.hu megkeresésére a MÁV-START a Nyugati pályaudvar biciklitárolója elé kipakolt mobil vécék ügyében.

A vasúttársaság azt írta, hogy egy uniós forrásból finanszírozott állomásfejlesztési projekt részeként a pályaudvar Ceglédi várójában kormányablakot, ehhez kapcsolódóan pedig az aluljáróban az utasok számára mosdót alakítanak ki.

Mivel a munkálatok miatt az aluljáróban lévő mosdó nem használható, a kivitelező mobil vécéket helyezett ki, ezeknek azonban nem találtak más helyet, csak a biciklitároló előtti, térkövezett rész felelt meg.

"Az utasforgalom számára biztosított közlekedési sávszélesség nem csökkenthető, a munkaterületet határoló kerítés sem helyezhető a falsíkhoz közelebb a munkálatok helyigénye, illetve a szükséges védőtávolságok miatt. A kényelmetlenségért kerékpáros utasaink türelmét és megértését kérjük. Szeretnénk tájékoztatni arról, hogy a pályaudvar túloldalán, az elővárosi vágányok melletti is található kerékpártároló" – közölte a vasúttársaság.

WC-kkel torlaszolták el a bringatárolókat a Nyugati Pályaudvaron

Telerakták hordozható vécékkel a Nyugati Pályaudvar hátsórészét, éppen ott, ahol a biciklitárolók vannak. Van, aki szerint jól jöttek a vécék, amik úgy vannak kirakva, mintha minden vécéfülkéhez járna egy tároló.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.