Tizenötezer dollárt, azaz mintegy négymillió forintot adományozott a Magyarországon tartózkodó Mohammad Hamid Anszari, az Indiai Köztársaság alelnöke a magyar iskoláknak.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárságának hétfői közleménye szerint a Gandhi Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola és a Dr. Ámbédkar Gimnázium, Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Általános Iskola a roma gyerekek társadalmi felzárkózásának elősegítésében végzett évtizedes munkájáért kapta a támogatást, amelyet jelképesen Szalma Anszari, az alelnök felesége adott át hétfő reggel az Amrita Sher-Gil Indiai Kulturális Központban.
A Gandhi Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola 1994-ben jött létre, Európában az első olyan roma nemzetiségi intézményként, amely érettségit adott. Az iskolában kiemelkedő munkát végeznek a roma kultúra ápolásában, átadásában, európai vonatkozásban is egyedülálló szakmai-módszertani tevékenységüknek köszönhetően.
A Dr. Ámbédkar Gimnázium, Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Általános Iskola a Dzsaj Bhím buddhista közösség közreműködésével borsodi kis falvakban, Sajókazán, Hegymegen és Sáta településeken segítik a hátrányos helyzetben élőket.
A Dr. Ámbédkar Gimnázium történetét feldolgozó német-osztrák dokumentumfilmről, a Mérges Buddháról a hvg.hu írt részletesen:
„Ki kell látnunk a gettón" - jön a Mérges Buddha
A cigány fiatalokat érettségihez segítő buddhista Dr. Ámbédkar iskola szelepként működik egy szegregációt elősegítő és szegényeket szegényen tartó rendszerben. A borsodi kezdeményezésről szóló német-osztrák dokumentumfilmet, a Mérges Buddhát október 13-tól vetítik a mozikban. Az egyik szereplővel az új miskolci és a régebbi sajókazai iskolánál jártunk, a vezetőkkel beszéltünk.