Itthon hvg.hu/MTI 2016. október. 16. 12:09

Katonára támadt a határkerítésnél egy szír férfi

Szerbiába akart volna visszajutni, egy nyárssal támadott a járőrözőkre.

Röszke külterületén a határzár mellett támadt egy ott szolgálatot teljesítő őrvezető nőre egy szír férfi- tájékoztatta a főügyészség szóvivője vasárnap az MTI-t. A rendelkezésreálló adatok szerint Németországban menekültként már nyilvántartásba vették. A magyar-szerb határon felállított kerítésen keresztül kívánt Szerbiába jutni Röszke külterületén csütörtök este, úti célja Törökország volt.

A férfit észrevette a három társával szolgálatot teljesítő őrvezető nő, aki egy kicsit eltávolodott kollégáitól. Ekkor a gyanúsított egy közel egy méteres, kihegyezett akáckarót feje fölé emelve rátámadt a sértettre, mintegy 15 méter távolságból felé közeledve. Ezt időben észrevették a katona járőrtársai is, egy méterre sikerült megállítaniuk társuktól a szír férfit.

Kezdeményezték az előzetes letartóztatását közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének kísérletének gyanújával.

 

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.