Itthon hvg.hu 2016. október. 12. 07:21

Egymillió hazai feltöltőkártya juthatott illetéktelenekhez

A három nagy hazai mobilszolgáltatónál milliós nagyságrendű feltöltőkártya szerepel mindössze két tucat személy nevén - értesült nemzetbiztonsági forrásból a Magyar Idők.

Mindhárom magyarországi mobilcégnél megvan az az 5-10 ember, aki kiemelten nagy kártyafogyasztó, és vannak átfedések – mondta egy meg nem nevezett forrás a Magyar Időknek.

Abból a 200 ezer kártyából például, amit a sajtóhírek szerint szervezett bűnözői körök vásároltak egy hajléktalan személy nevére, csupán 128 ezer tartozik a Magyar Telekomhoz, a többi a Telenor, illetve a Vodafone ügyfeleit szaporítja – idézte a forrást a lap. Úgy tudják, a terroristák két Telekom-kártyát használtak a kapcsolattartásra, a további négy más telefonos cégekhez tartozott.

A Magyar Idők korábban azt írta, hogy abból a 200 ezer kártyából, amit a hazai alvilág vásárolt egy hajléktalan nevével visszaélve, a brüsszeli, illetve a párizsi merényleteket végrehajtó terroristasejt tagjaihoz is vándorolt. A Terrorelhárítási Központ (TEK) francia, valamint belga jogsegélykérelmekre indított felderítőmunkája tárta fel a történteket.

A három nagy mobilszolgáltatónál meglehetősen nagy kör tudott arról, hogy egyesek nevével visszaélve folyamatosan duzzad a beazonosítatlan telefonkártyák mennyisége. Az, hogy ez nem tűnt fel, egyszerűen hazugság – mondták a lapnak a telefoncégek illetékesei. Az egyik társaság munkatársa közölte, bár jog szerint nem kötelező, ők tavaly óta a rendvédelmi szerveket is tájékoztatták a kártyahalmozásról.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.