Itthon hvg.hu 2016. október. 03. 10:35

Körúti robbantás: kizárható a magánbosszú

Kihallgatták a megsérült rendőrnőt, és nem lehet magánéleti indíték a merénylet mögött.

Nem állhatott magánéleti motiváció, szerelmi háromszög vagy hasonló indítékú bosszú a körúti robbantás mögött – írja a Magyar Idők. A lap szerint a robbanásban megsebesült rendőrnőt kihallgatták, és ezután zárták ki a féltékenységből vagy más magánéleti problémából eredő indítékot.

A rendőrség szombaton új, éles videófelvételeket tett közzé a körúti robbantóról, akinek felkutatásához továbbra is számítanak a lakosság segítségére. Keresnek továbbá egy kerékpárost, aki a robbanás előtt haladt el a helyszínen; tőle további információkra számítanak.

A robbanásban megsebesült rendőröket szombaton a kórházban meglátogatta Orbán Viktor miniszterelnök és Pintér Sándor belügyminiszter.

Bizottság: a rendőrség volt a célpont

A jelenlegi információk szerint a legvalószínűbb, hogy a rendőrség szervezete elleni támadás volt a Teréz körúti robbantás, amelyben két rendőr súlyosan megsérült - közölték az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagjai a testület hétfői zárt ülése után.

Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke elmondta: az ügyészség, a rendőrség, valamennyi hatóság nagy erővel dolgozik, hogy azonosítsák az elkövetőt, és megelőzzenek egy újabb hasonló cselekményt. Azt mondta: az előre eltervezetten, több ember ellen elkövetett emberölési kísérlet ügyében a hatóságok több verziót is felállítottak, és még egyet sem zártak ki, de a legvalószínűbb, hogy a rendőrség volt a célpont.

Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke azt mondta: semmilyen ideológiai - különösen nem iszlám - háttérről nincs szó.

Szél Bernadett, a testület LMP-s tagja - a kiterjedt nyomozásról kapott részletes tájékoztatás alapján - úgy nyilatkozott: sem dzsihadista, sem terrorszál nem merült fel az ügyben.
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.