Itthon MTI 2016. augusztus. 30. 21:42

Közleményt adott ki Orbán Ráhel a Bahreinben készült kép miatt

A miniszterelnök sajtófőnöke után Orbán Ráhel is megszólalt a bahreini látogatás ügyében. Orbán lánya állítja, hogy férjével magáncélból utaztak az országba.

Az MTI-nél megjelent közleményt szószerint közöljük:

2015. szeptember 17-e és 20-a között Barhreinben voltunk férjemmel magánúton. Az utazás költségeit magunk álltuk. Minden más ezzel kapcsolatos állítás hazugság.

Orbán Ráhel ezt arra reagálta, hogy a 444.hu a NOGA, vagyis a bahreini nemzeti olaj- és gázügyi hatóság honlapján kiszúrta, hogy Orbán lánya, valamint Tiborcz István 2015-ben Bahreinben energetikai, konkrétan olaj és gázügyekről tárgyaltak az ottani miniszterrel és arról, hogyan tudják szorosabbra fűzni a két ország a gazdasági együttműködését.

NOGA

Érdekesség, hogy az angol nyelvű leírás végig Orbán Viktor feleségeként említi Orbán Ráhelt.

Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke mindössze annyit mondott arról, hogy kit képviselt Orbán Ráhel a bahreini látogatáson, illetve, hogy ki fizette az utat, hogy

"semmilyen állami felhatalmazásról nincs szó, ilyen látogatásról nekünk nincs is információnk, kérem, forduljanak az érintettekhez".

Fura fotó készült Orbán Ráhelről és a férjéről Bahreinben

Bahrein olaj- és gázügyi hatóságának honlapjára több mint érdekes hír került fel tavaly szeptemberi dátummal. Arról számoltak be, hogy az ország energiaügyi minisztere találkozik a magyar miniszterelnök feleségével, és ehhez olyan fotót mellékeltek, amelyen a helyi illetékesek mellett nem Orbán Viktor felesége, hanem a lánya, Ráhel és annak férje, Tiborcz István látható.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.