Itthon hvg.hu 2016. augusztus. 25. 11:29

1956-os emlékművet állítanak Manhattanben

Az új, absztrakt mű az 1920-as években emelt Kossuth-szobor mellé kerül New Yorkban. Az új alkotás gránittömbbe vésve mutatja majd az 1956. október 23-ai csillagállást.

Manhattanben emlékművet állítanak az 1956-os magyarországi forradalomnak - mondta Kumin Ferenc New York-i magyar főkonzul az M1-en csütörtökön.

Az új mű az 1920-as években emelt, egész alakos Kossuth-emlékmű mellé kerül New Yorkban. Az absztrakt mű gránittömbbe vésve mutatja majd az 1956. október 23-ai csillagállást, és Kumin szerint jelentős esély van arra, hogy idén október 23-án felavathatják a művet.

Tíz éve zajlanak az emlékműállítás előkészületei, tart az adománygyűjtés, és mostanra "minden összeállt", sikerült beszerezni az emlékműállításhoz szükséges engedélyeket is. 

Magyarország idei New York-i bemutatkozásának része volt, hogy a Guggenheim Múzeum Moholy-Nagy László életmű-kiállításához kapcsolódó, több hónapos összművészeti fesztivált rendeztek, amely a napokban zárult.

Hirdetés
Itthon Gergely Zsófia 2025. április. 25. 15:38

Pankotai Lili: Magyar Péter szekerét tolom, mert az mindannyiunk szekere, akik kormányt akarunk váltani

Mindent felülír az a cél, hogy Orbán Viktor rendszerét el kell takarítani, ezért muszáj 2026-ban a legerősebb ellenzéki pártra szavazni, „eszközként használva Magyar Pétert” – mondja Pankotai Lili. De a diákaktivista szerint a támogatást nemcsak megadni lehet, hanem elvenni is, mert a „slimfittes csávót” ugyanúgy el lehet takarítani, „ha nem azt csinálja, amiért megválasztottuk”. A HVG podcastjából az is kiderült, hogy a tanárok melletti tüntetésen elmondott, „6 darab” trágár kifejezést tartalmazó versével ismertté vált Pankotai hatévesen még az édesanyjával kopogtatócédulákat gyűjtött a Fidesznek, és szerinte akár a kormánypárt reklámarca is lehetne. Miért van az, hogy a generációja „leszarja”, hogy csúnyán beszél? Miért öltözik be mohácsi busónak minden évben? Hogyan készül kifejezetten a megmondószerepre egy sor különórával? Miért szervez fiatalokból álló csapatot annak érdekében, hogy mozgósítsa a választókat a jövő évi választások előtt? És mit válaszolna, ha a Tisza felkérné országgyűlési képviselőjelöltnek? Nézze meg Gergely Zsófia interjúját!