A diszkópápa a Fidesz pártigazgatójának segítségét is kérte, hogy szabadlábon védekezhessen, neki a hírek szerint azt ígérte, fideszesekről nem mond semmit. Kubatov a tőle kapott levelet elküldte a nyomozóhatóságnak, az ügyészség azonban nem kapta meg, derült ki Polt Péter legfőbb ügyész írásbeli kérdésre adott válaszából. Polt leírta, hogy Vizoviczki politikusokat érintő információkat bocsátott a hatóság rendelkezésére, de ettől nem került kedvezőbb helyzetbe.
Több politikus, így a szocialista Bárándy Gergely és Molnár Zsolt, valamint a jobbikos Staudt Gábor is Vizoviczki Lászlóról kérdezte a legfőbb ügyészt: az MSZP arra volt kíváncsi, az ügyészség vizsgálta-e Vizoviczki László politikusokhoz fűződő kapcsolatait, a Jobbik pedig arra, megkapták-e a hatóságok azt a levelet, amit Vizoviczki Kubatov Gábor Fidesz pártigazgatónak és alelnöknek írt. A fideszes politikus ugyanis korábban azt mondta, ezt a levelet továbbította a hatóságok részére.
Az nemrég derült ki, hogy Kubatov Gábor és a diszkópápaként emlegetett, hivatali vesztegetéssel és különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett csalással vádolt Vizoviczki László onnan biztosan ismeri egymást, hogy részt vettek egykori óvodájuk évfordulós ünnepségén. A Jobbikhoz kötődő N1Tv az internetes oldalán július végén tett közzé olyan iratmásolatokat, amelyek szerint állítólag Vizoviczki levélben kért segítséget a szabadulásához Kubatovtól. Az ajánlat lényege, hogy "a kampányban nyújtott támogatásért és fideszes politikusokat nem érintő bűnügyi információkért cserébe Kubatov segítsen abban, hogy szabadlábon védekezhessen".
Kubatov az N1Tv híre után beszélt arról, hogy a levelet 24 órán belül átadta a bűnüldözési szerveknek, miután semmi takargatnivalója nincs.
Emlékei szerint az utóbbi időben "talán" két alkalommal találkozott a vállalkozóval, egy óvodai rendezvényen, majd a Ferencvárosi Torna Club elnökeként beszélt vele. Vizoviczki azóta egyébként házi őrizetben van, 250 millió forint óvadék ellenében.
Polt Péter legfőbb ügyész Staudt Gábor kérdésére azt írta, "az említett levelet (a Kubatov által elküldöttet – a szerk.) az ügyészség nem kapta meg, annak sorsáról információink nincsenek". A nyomozás alatt lefoglaltak Vizoviczkinél egy 8 oldalas levéltöredéket, de nem tudják, hogy ez megegyezik-e azzal, mint amit Kubatov továbbküldött – fejtegette Polt a szocialisták kérdésére.
"A nyomozás során lefoglalt levéltöredék a vizsgált bűncselekménnyel kapcsolatos adatot nem tartalmaz (azokra utal Polt, amivel Vizoviczkit gyanúsítják – a szerk.), így az eljáró nyomozó főügyészség azzal kapcsolatos további nyomozást nem végzett."
A szocialistáknak adott válaszból egyébként kiderül az is, Vizoviczki a nyomozás alatt politikusokat érintő információkat bocsátott a hatóság rendelkezésére, hogy helyzetén javítson, ám a bűncselekmény súlya miatt nem állapodtak meg vele. A Polt által hivatkozott paragrafus – amiről nem született megállapodás – úgy szól, hogy "a bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja esetében az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság az ügyész engedélyével a nyomozást megszüntetheti, ha a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy az ügy, illetőleg más büntetőügy bizonyításához hozzájárulva olyan mértékben együttműködik, hogy az együttműködéshez fűződő nemzetbiztonsági vagy bűnüldözési érdek jelentősebb, mint az, amely az állam büntetőjogi igényének érvényesítéséhez fűződik".
Polt azzal érvelt, az állam büntetőjogi igényének az érvényesítéséhez jelentősebb érdek fűződöttt, mint a Vizoviczkivel történő együttműködéshez.
Leírta még azt is, hogy a Fidesz kampányfinanszírozását e tárgykörben nem vizsgálták.