Gyurcsány Ferenc a kötcsei nyaralása alatt megvilágosodott és rájött, hogy nem kellene bezárni a falusi kispostákat.
Egy irodalmias stílusú Facebook-bejegyzésben fejtette ki Gyurcsány Ferenc, hogy most jött rá, miért nem volt jó ötlet még 2005 táján, miniszterelnöksége idején bezáratni a falusi kispostákat.
Gyurcsány Kötcséről mesélt a posztjában, amelyben a történet szerint a postán akart újságokat venni, de azokat csak később, tíz óra körül viszik a faluba Balatonföldvárról, a postás csak későn ér Kötcsére.
"Annak idején bezártunk vidéki postákat. Mert veszteségesek voltak. Most megint bezárnak százasával. Annak idején azt gondoltam, hogy nem tehetünk mást, mert ez így racionális. Akik most zárják be a postákat, akkor hangosan tiltakoztak" – emlékeztetett a volt kormányfő, aki a poszt szerint most megvilágosodott.
"Hét évvel kormányzásom után itt Kötcsén megértettem valamit. Tényleg fontos, hogy pénzügyekben racionálisan döntsünk, mert a költségvetés pénze a közös pénzünk, amit ránk bíztak, hogy jól gazdálkodjunk vele. De végső soron nem legalább ennyire fontos, hogy ezek a kis közösségek, a falvak megmaradjanak és éljenek? És ez mennyit ér pénzben? Egy család, egy barátság, egy ország nem olyan egyszerű, mint az egyszeregy. Lelkük is van. És tegnap megjött az újság" – zárul végül happy enddel a történet.
A kormány most áprilisban döntött úgy, hogy a tízezernél kevesebb lakosú településeken a "pénzügyi intézményekre", takarékszövetkezetekre bízzák a postai szolgáltatást, a kis forgalmú postahivatalokat pedig megszüntetik.
Posta? Már nincs, de útba esik jövet-menet a takarékszövetkezet
Brutálisan nagy játékteret ad a kormány arra, hogy a vidéki postákat be lehessen zárni, és a takarékszövetkezetekhez át lehessen tenni a szolgáltatást. Már az első körben is ezer postás munkahelye a tét, de bárhol lehet a vége, akár minden második magyar településen is megszűnhet a posta.