Itthon MTI 2016. július. 01. 10:25

Alkalmas-e Lázár az uniós pénzek elosztására?

A Liberálisok szerint megdöbbentő, hogy éppen az EU-források felhasználásáért felelős miniszter beszélt a kilépésről.

A Liberálisok szerint ne egy olyan kormánytag felügyelje az uniós források felhasználását, aki nem az EU-ban képzeli el Magyarország jövőjét. Az ellenzéki párt ezt arra reagálva közölte pénteken, hogy Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter előző nap – a brit népszavazással kapcsolatos személyes álláspontját ismertetve – sajtótájékoztatón azt mondta, megerősödött az a meggyőződése, hogy jó szívvel nem tudna az Európai Unióban maradás mellett szavazni.

A Liberálisok szerint megdöbbentő, hogy éppen az a miniszter nyilatkozik így, aki az uniós források felhasználásáért felel. Lázár Jánosnak minden kormánytagnál jobban kell tudnia, mennyit köszönhet Magyarország az EU-nak – írták, az MTI-hez eljuttatott közleményükben kitérve arra: a 2007 és 2013 között költségvetési időszakban Magyarország 9200 milliárd forintnyi forráshoz jutott, a jelenlegi, 2020-ig tartó ciklusban pedig összesen körülbelül 12 ezer milliárd forintnyi EU-s forrást kap Magyarország.

A baloldali Párbeszéd Magyarországért (PM) pedig azt ajánlja a Miniszterelnökséget vezető miniszternek "és az uniós pénzeket széthordó tettestársainak", hogy "bátran hagyják el az EU-t, és ezzel Magyarországot". Tordai Bence PM-szóvivő az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy értékelt, hogy a Fidesz vezette kormányok – ahelyett, hogy a gazdaság fejlesztésére vagy az emberek jólétére fordították volna az EU-s forrásokat –, "jól szervezett bűnözői hálózatként élősködnek az uniós adófizetők pénzén", és a béreket is tudatosan tartották alacsonyan.

A PM szerint nem uszítani kell az unió ellen, hanem átalakítani azt: szociális Európára van szükség, amely demokratikusabban és hatékonyabban működik, mint ma.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.